Dzisiaj do akcji wkracza nowy Chromebook Acera!

acer_chromebook_c720_front_mojchromebook

Różnorodnie i kolorowo, ale również atrakcyjnie cenowo – takie rzeczy serwuje nam Google, prezentując każdego dnia kolejne odsłony nowych Chromebooków. Dzisiaj przyszedł czas na prezentację szczegółowej specyfikacji i ceny najnowszego dziecka od Acera, czyli modelu C720. A ten, tak jak i wczoraj pod tym samym względem zapowiedziany od HP, jeszcze nie trafił na półki, ale już nie wiele brakuje, aby się to stało.

acer_chromebook_c720_bok_mojchromebook

W zasadzie, jeśli idzie o sprzęt, niespodzianek nie ma. Wszystkie Chromebooki posiadają podobne wyposażenie, różnią się natomiast detalami. Bohater tego wpisy – Acer Chromebook C720 – wyposażony został również w procesor Intel Haswell, dwa porty USB, z czego jeden w standardzie 3.0 oraz port HDMI, przednią kamerę VGA oraz wydajną baterię, na której popracujecie po każdorazowym, naładowaniu do 8,5 h. Co ciekawe, producent zapowiada, że Chrome OS uruchomi się na nim w 7 sekund.  Poza tym cały netbook waży zaledwie 1,1 kg!

acer_chromebook_c720_klawiatura_mojchromebook

Wszystkie te dobrodziejstwa oczywiście w iście chromebookowej cenie, czyli 249 dol! Zastanawiam się również, czy pojawi się opcja z dotykowym ekranem, o której pisałem ostatnio. Ciekaw jestem teraz, w który segment uderzy Toshiba ze swoim urządzeniem? Czy będzie ono dużo droższe? Czy może Google zażąda za nie tyle samo, ile obecnie chce za Chromebooki od Acera, HP czy Samsunga? No i najważniejsze na dziś pytanie, czy model od Toshiby zobaczymy jutro?

Źródło, foto: google