Dell dołączył do stawki. Jest jego Chromebook!

dell_chromebook11_mojchromebook

Dell dołącza do chromebookowej drużyny, chociaż przyznam, że jest on chyba najsilniejszym bastionem Windowsa, i był dla mnie ostatnią firmą, którą widziałbym w szeregu z innymi dostawcami, którzy wyprodukowali swoje Chromebooki. Ale nie da się przecież ignorować rosnącej ofensywy Google i Chrome OS, zatem również Dell ogłosił dziś swojego Chromebooka 11.

Próżno jednak szukać jego zdjęć lub jakichkolwiek wzmianek o specyfikacji.
 Dell Chromebook 11 wyposażony jest w procesor Intel Celeron 2955U, 16GB pamięci SSD, i będzie występował opcjonalnie w wersjach z 2 lub 4 GB pamięci RAM. Chromebook od Della posiada również 11-calowy ekran, który wyświetla obraz w rozdzielczości 1366x768px oraz baterię, która ma pozwolić na 10h pracy. Jak widać na powyższym zdjęciu, wygląda bardzo elegancko.

Dell nie wypuści tego modelu do oficjalnej sprzedaży, ale model ten został przygotowany wyłącznie dla szkół. I właśnie w edukacji, jak zresztą wielu innych producentów, firma ta widzi główny potencjał swojego modelu. Póki co.

Bo do ogólnej dystrybucji w najbliższych miesiącach nowego roku, mają trafić kolejne Chromebooki od Della, ale podzielone na kolejne segmenty. Mam wrażenie, że ten producent, jako pierwszy jakoś sensownie ugryzie ten temat, bowiem jego urządzenia mają się dzielić na Chromebooki dla edukacji, każdego klienta oraz dla biznesu.

Niby pozostali gracze również dostarczają swój sprzęt z Chrome OS na pokładzie do tych grup, ale właściwie są to te same Chromebooki z bardzo podobnym hardware’m. Z zapowiedzi Della wynika, że każdy z tych segmentów miałby otrzymać sprzęt z inną specyfikacją, sprofilowaną pod potrzeby konkretnej grupy.

Źródło, foto: pocket-lint, cnet, theverge, dell