Coraz większa dostępność Chromebooków, szkoda że jeszcze nie w Polsce

chromebook-promo_mojchromebook

Trudno ignorować chromebookową rewolucję. O ile jeszcze do niedawna było stosunkowo mało tych notebooków na rynku, a pierwsza seria wyprodukowana przez Samsunga była dość droga, jak na możliwości, które oferowała, to obecnie sytuacja zdecydowanie nabiera rozpędu. Od zaprezentowanej pod koniec ubiegłego roku nowej serii urządzeń, które również wyprodukował Samsung bardzo wiele się zmieniło, na tyle, że Google ogłosił właśnie, że rusza z chromebookową ofensywą!

Kluczem do sukcesu zdaje się cena, dzięki której wszystkie modele (poza Pixelem) plasują się w bardzo atrakcyjnym przedziale kwotowym. Teraz Google wychodzi ze sprzedażą swoich urządzeń poza Sklep Play, BestBuy czy Amazona i coraz bardziej poza granice USA. Chromebooki mają trafić na półki 6600 sklepów na całym świecie, w tym m.in. do Tesco (już 116 sklepów, w tym np. w Wielkiej Brytanii).

W rodzimych Stanach Zjednoczonych Chromebook dostępny będzie od teraz także w sieci sklepów Wall Mart, Fry oraz TigerDirect. Co ciekawe trafi tam odświeżona edycja Chromebooka od Acera, która dostanie zamiast klasycznego dysku twardego, dużo mniejszy i szybszy dysk SSD 16 GB. Oczywiście wszystko w niezmiennie atrakcyjnej cenie rozpoczynającej się (zależnie od modelu i producenta) od 199 dol. Google ze swoją ekspansją celuje również w segment biurowy i osobną ofertę przedstawią sieci specjalizujące się w sprzedaży artykułów biurowych, jak Office Depot, Office Max czy Staples, ale tutaj do kupienia będą w systemie B2B.

Niestety brak informacji, kiedy Chromebooki zawitają nad Wisłę, chociaż nasi bliscy sąsiedzi (Niemcy, Francuzi, Brytyjczycy, Szwedzi) mogą już je kupić w takich sieciach jak Media Markt czy Saturn. Jeśli chcielibyście wybrać się po Chromebooka za granicę okaże się, że to dobry pomysł, ale jedynie w akcie desperacji, bowiem koszty jego zakupu znacznie wzrastają. Inną opcją jest Allegro, ale tutaj nie mamy zbyt wielkiego wyboru. Pozostaje zatem czekać, a wg informacji, którą uzyskałem w Samsungu, niekoniecznie zbyt długo. Model widoczny na zdjęciu ilustrującym ten tekst, ma się pojawić w Polsce w 3 kwartale br.

Źródło: google

Foto: google