Chromebooki nie zwalniają tempa!

hp_chromebook_90sekund
Chromebook HP Pavilion

Fenomen Chromebooków coraz aktywniej zaczynają zauważać analitycy rynku. Po ostatniej fali doniesień, że świetnie sprzedają się w segmencie urządzeń do 300 dol., pojawiły się pierwsze analizy, które diagnozują rynek. O ile Windows 8 wciąż się rozkręca, o tyle rynek Chromebooków mocno wystrzelił. Analitycy zakładają, że do końca br. ich sprzedaż może wzrosnąć nawet o 200 proc!

Serwis Digitimes, który powołuje się na znające bezpośrednio sprawę źródła w łańcuchu dostaw, przekonuje że wszyscy dotychczasowi producenci Chromebooków, jak HP, Lenovo, Acer i Samsung – są gotowi do produkcji i zasilania kolejnymi urządzeniami sklepowych półek. Ponadto presję wywiera na nich sam Google, który widząc że rynek z oporami adaptuje nowy system Microsoftu, chce wykorzystać jego chwilę słabości.

Dowiadujemy się przy okazji, że Google zależy, aby współpracę zacieśnić również z producentami procesorów: Intelem i AMD. Dalej, potwierdzają się po raz kolejny informacje, że w kolejce do premiery rynkowej stoi Chromebook od Asusa. Co więcej – HP i Lenovo mają zwiększyć nakłady produkcyjne, ale Acer ma liczbę swoich modeli potroić, a Samsung pomnożyć aż czterokrotnie.

Źródło: digitimes

Foto: google