Acer

Chromebooki już oficjalnie w Polsce!

Mniejszy Acer Chromebook 11 CB3-111
Mniejszy Acer Chromebook 11 CB3-111

Google ogłosił wczoraj, że oficjalnie wprowadza na nasz rynek swoje komputery z Chrome OS na pokładzie. I będzie w czym wybiera. Otrzymamy urządzenia za wszystkich kategorii sprzętowych, będą więc Chromebooki, Chromeboxy, Chromebase. Każdy z nich to rozwiązanie dedykowane innemu stylowi pracy.

Do sprzedaży trafią już w przyszłym tygodniu. Jest więc na co czekać. Ruszyła też specjalnie dedykowana strona, dedykowana przez Google, dzięki której uda się Wam zakupić swoje modele. Na głównej widnieje przede wszystkich Acer Chromebook z ostatniej, najnowszej serii i informacja, że ceny zaczynają się już od 999 zł. Jest więc całkiem przyjaźnie dla polskiej kieszeni i porównywalnie do tego, co możemy znaleźć w USA.

Acer Chromebook 13 CB5-311 - wyposażenie
Acer Chromebook 13 CB5-311 – wyposażenie

Sama strona jest oczywiście bardzo dobrze przygotowana. Odpowiada na wiele pytań związanych z Chromebookami oraz całą platformą. Ale jedną z fajniejszych niespodzianek jest obecność Chromebase w ofercie, czyli komputera typu all-in-one, który wyposażony jest w monitor 21,5-cala, klawiaturę oraz mysz. W zestawie jest też kamerka HD i dwa głośniki. Dostawcą tego produktu jest LG.

LG Chromebase - komputer typu All-in-One zarządzany przez system operacyjny Chrome OS - fot. Amazon.com
LG Chromebase – komputer typu All-in-One zarządzany przez system operacyjny Chrome OS – fot. Amazon.com

W ofercie będą też Chromeboxy, czyli mikrokomputery, które podłączycie do swoich monitorów. Są małe, lekkie i wszędzie się zmieszczą. Pierwsze modele od Asusa można zamawiać już np. w internetowym sklepie X-KOM.

asus_chromebox1_mojchromebook
Asus Chromebox – fot. Asus

Każdy nabywca dostanie też 1TB w Chmurze Google na dwa lata na swoje pliki oraz 60-dniowy, darmowy dostęp do Muzyka Google Play. Usługę związaną z Dyskiem należy jednak aktywować przed końcem stycznia 2015 roku.

Brawo – bardzo się cieszę z obecności tego sprzętu na naszym rynku! Czas był już najwyższy. Ciekaw jestem, jak przyjmie je rynek, bo wiadomo, że to nie są rozwiązania dla każdego z uwagi na swoje różne ograniczenia.

Źródło, foto: google