PR-ASUS-ROG-G750-side-and-top-views

Chromebook od HP w 3 kolorach i niskiej cenie

new_hp_chromebook_mojchromebook

Za sprawą konferencji Intel Developer Forum, która odbywa się w San Francisco, głośno zrobiło się o nowych Chromebookach. Oprócz Acera i HP, który odświeżył swoje modele, do grona producentów sprzętu z Chrome OS dołączył Asus (z Chromeboxem) oraz Toshiba. Jednak to HP póki co odsłania najwięcej informacji. Nowy notebook z systemem od Google trafi na rynek w bardzo atrakcyjnej cenie i ładnych kolorach.

new_chromebook_hp_mojchromebook
Odświeżony Chromebook od HP w trzech opcjach kolorystycznych – MojChromebook.pl

Ale zacznijmy może od ceny – a ta nie będzie wygórowana, czego można było się spodziewać po obecnej polityce Google. Mimo wszystko nie byłem tego do końca pewien, bo brałem od uwagę, że wszystkie nowe Chromebooki będą pracowały z procesorami Intela Haswell, zatem niekoniecznie musiało to oznaczać niską cenę. HP za swój odświeżony model liczy sobie tym razem 299,99 dol., co jest kwotą niższą od tej, której żądał za wcześniejszy Chromebook Pavilion, a ten wyceniony został wówczas na 329,99 dol. i za tyle wciąż możecie go kupić.

Oprócz wydajnego procesora, Chromebooki od HP będą miały ekran o przekątnej 14 cali oraz bardzo wydajne baterie, które mają pozwolić na pracę do 9,5 h! Wszystko to zostaje zamknięte w obudowach występujących w trzech opcjach kolorystycznych: turkusowym, pomarańczowym, białym, co zresztą widzicie na zdjęciu powyżej. Póki co nie ma informacji, kiedy znajdziemy je na półkach sklepowych, ale można zapisać się do newslettera HP, który poinformuje nas, kiedy sprzęt trafi do sprzedaży.

Źródło, foto: hp, google chromebook