Asus jednak zaprezentuje swojego Chromebooka

chromebook_napisy2_mojchromebook

Nie ukrywam, że po wrześniowych premierach i zapowiedziach byłem dość zawiedziony. Wprawdzie Asus zaprezentował swojego Chromeboxa, ale nie tego oczekiwałem. Byłem przekonany, co zresztą potwierdzały najróżniejsze przecieki – w tym wypowiedzi przedstawicieli Asusa – że zobaczymy regularnego Chromebooka tej firmy. Teraz doniesienia te odżywają.

Asus Chromebook ma pojawić się już w pierwszym kwartale 2014 roku! Co więcej nie zaskoczy nas wysoką ceną. Pierwotnie model miał kosztować 249 dol., ale są możliwa jest tez opcja 199 dol. Informacje te pochodzą od CEO Asusa – Jerry Shena, który dzielił się planami swojej firmy na nadchodzący czas z inwestorami. Co więcej, dowiadujemy się z jego analiz, że w przyszłym roku proste komputery z internetowymi usługami, mają stanowić 10 proc. wszystkich zamówień na tego typu sprzęt. To idealne pole do popisu dla Chromebooków.

Z prognoz Shena wynika również, że notebooki z systemem Chrome OS będą dominowały na rynku edukacyjnym w 60-70 proc. To właśnie on jest przede wszystkim chętny, żeby inwestować w Chromebooki, bowiem zachęca nie tylko indywidualnych użytkowników, ale również szkoły i uczelnie do zakupów niskimi cenami sprzętu. Potwierdzają to zresztą bardzo dobre wyniki sprzedaży Chromebooków, a ta ma w tym roku na rynku w USA zamknąć się na poziomie 3 mln szt., a w przyszłym roku urosnąć do 4 mln szt.

PS.

do pierwotnego tekstu wdarł się mały błąd – nie chodzi o Chromebooki, a jednego Chromebooka od Asusa.

Źródło, foto: focustaiwan, tnw