Aplikacje z Chrome OS na Androida i iOS? Tak! Trwają prace

github_chrome_to_android_and_ios_mojchromebook

Google ciężko pracuje nad udostępnieniem aplikacji, które znacie z Chrome OS na urządzenia z systemem Android oraz iOS! Jakkolwiek brzmi to niewiarygodnie, to jednak wiele wskazuje, że pierwsze rozwiązanie w wersji beta mielibyśmy zobaczyć na początku przyszłego roku. To świetne posunięcie, które tylko potwierdza, że Google szuka punktów wspólnych, dzięki którym uda mu się połączyć w jedną platformę dwa systemy Chrome OS oraz Androida.

Droga pewnie jeszcze przed nimi jest długa, ale logicznym byłoby połączenie tych rozwiązań w jeden ekosystem. Oczywiście w kolejce jest również iOS, ale świadczy tylko to o tym, jak Google próbuje przechytrzyć Apple i coraz bardziej zachęca do korzystania ze swoich rozwiązań również na platformie swojego największego konkurenta. Właściwie trudno się obejść google’owych rozwiązań, które są po prostu wygodne, czego sam doświadczam na swoim iPadzie.

Obecnie projekt żyje na GitHubie i prowadzi go Michał Mocny, który jest pracownikiem Google i oferuje narzędzia, które mają pomóc dopasować aplikacje do łatwego przeniesienia do warunków panujących w innym środowisku (Android, iOS). Czekam więc na pierwsze efekty tych prac i mocno trzymam kciuki za powodzeniem tego projektu!

Źródło, foto: intomobile, engadget, tnw

  • Paweł Piotrowski

    osobiscie wolałbym w drugą stronę aplikacje z Androida na chromOS

    • a ja najbardziej życzyłbym sobie, aby był to wreszcie jeden organizm ;)