Androidowy Sklep Play debiutuje właśnie na Asus Chromebooku Flip

Zagraniczne serwisy donoszą, że wraz z developerską aktualizacją systemu Chrome OS z numerem 53, Google wprowadza Sklep Play na kolejnego Chromebooka, a jest nim model Flip od Asusa. I nie ukrywam, że czuję zazdrość(!), bo nie sądziłem, że model z Rockchipem będzie przed moim Chromebookiem C200, no ale jak widać, takie są realia… Niemniej w głębi duszy, to tak naprawdę się cieszę, bo to bardzo ważny i jasny komunikat!

Dowodzi on bowiem jednego – Google się nie wykpił na pustosłowiu i tak, jak w czasie swojej konferencji przed miesiącem obiecał, tak też teraz czyni – a mianowicie wprowadza Sklep Play na kolejne urządzenia,a te dołączają do tych, które dostały go w pierwszej kolejności. Aż mam ochotę na pstryczek w nos dla Microsoftu, który też tak pięknie zapowiadał platformę uniwersalnych aplikacji z Windows 10, a widzimy wszyscy, na czym się to skończyło… A Google działa i to jest świetne!

Konwertowalny Asus Chromebook Flip - fot. Asus
Konwertowalny Asus Chromebook Flip – fot. Asus

Asus Chromebooka Flip można było jeszcze kilka tygodni temu nabyć w naszych serwisach aukcyjnych za około 1000zł. Dzisiaj przejrzałem oferty i jest pusto, więc albo się już rozeszły, albo wkrótce pojawią się nowe propozycje. Jeśli ktoś byłby bardzo niecierpliwy, to mógłby na tym skorzystać. Ja sam nie ukrywam, że zjada mnie ciekawość, jak apki ze Sklepu Play znane z Androida, działają w Chrome OS? Póki co jednak Google najwidoczniej stawia na urządzenia z ekranami dotykowymi, bo jednak pod smartfony i tablety wszystkie apki w Play Store były projektowane.

No nic – czas uzbroić się w cierpliwość i czekać na podobny update u siebie. Mam nadzieję, że mimo wszystko czas ten upłynie szybko ;).

 • RA

  Asus C200 raczej nie dostanie sklepu Google Play. Wymagany jest kernel (chyba?) minimum 3.10. Mozna sprawdzic w chrome://system .

 • Wojciech Bobrzak

  No to teraz niech Sony zacznie tworzyć konwertowalne tablety w oparciu o Chrome OS, wtedy biorę. Coś takiego jak Z4 tablet z chrome i androidem to by było coś…

  • Ooooo taaaak! To byłoby coś! Tak, jak i Nexus od Sony, którego do tej pory jeszcze nie było. Brałbym w ciemno!

 • haVoc vulTure

  Czy jest może jakiś chromebook podobny do tego, ale z ekranem fhd albo 2k, lepszym procesorem np. k1 albo x1, dotykowym ekranem i obsuga sklepu play? Dzieki

  • Jeśli już, to najseksowniejsze wygląda Chromebook Pixel 2, ale cenowo… Cóż, to już wyzwanie…

   • haVoc vulTure

    Dzieki, jak nic sie nie pojawi to poczekam na jakas kuszaca oferte za tablet google pixel c.

    • Pixel C jest fajna opcja, ale nie ma go w PL :/

     • haVoc vulTure

      Zawsze mozna zamowic z amazon uk.

     • Jasne, ale nie jest to tanie rozwiązanie… co “delikatnie” rozjeżdża się z ideą Chromebooków…

     • Daniel

      i sam Pixel C to tablet na Anroidzie, a nie na Chrome OS. :/
      Chociaż przyznam, że sprzęt jest świetny :)