Image default
Exynos

Unpacked 2015: Samsung Galaxy Note 5 – Elektroniczny notatnik po raz piąty

Wszystko już jasne. Kurtyna opadła, skończyły się domysły i plotki. W Nowym Yorku zaprezentowano telefon na który czekałem z dużą niecierpliwością. Jak łatwo można było się domyślić, spora część informacji pojawiła się zanim ktokolwiek wyszedł na scenę w NY i jak to bywa sprawdziły się one praktycznie w 100 procentach. Tak oficjalnie prezentuje się specyfikacja Note 5.

Tak prezentuje się oficjalnie Samsung Galaxy Note 5 - mat. pras. Samsung
Tak prezentuje się oficjalnie Samsung Galaxy Note 5 – mat. pras. Samsung
  • Wymiary – 153,2 x 76,1 x 7,6 mm, 171 g
  • Procesor – 8 rdzeniowy i 64 bitowy układ w którym cztery rdzenie kręcą się z prędkością 2,1GHz a pozostałe z 1,5GHz
  • Pamięć – 4 GB RAM
  • Wyświetlacz – 5,7” Quad HD Super AMOLED o rodzielczości 2560 x 1440 (518 ppi)
  • Aparat – Przedni: 16MP Tylni: 5MP, oba o jasnej przesłonie wynoszącej f/1.9
  • Bateria – 3000 mAh

Jak widać, niespodzianek nie było żadnych. Pierwsza rzecz którą z ciekawości sprawdziłem to wymiary. Nowy Note jest praktycznie taki sam pod tym kątem jak czwarta edycja, poza jedną wartością. Note 5 został dość znacznie odchudzony. To z pewnością pozwoli jeszcze lepiej dopasować się do naszych dłoni, a przecież już teraz pod tym kątem jest bardzo dobrze.

[showads ad=rek3]

Procesor jak i pamięć RAM – tutaj przewidywania się sprawdziły, ale nie jest to żadne zaskoczenie po tym jak do sieci trafiło zdjęcie pudełka na którym cała specyfikacja była podana.

Samsung Galaxy Note 5 - mat. pras. Samsung
Samsung Galaxy Note 5 – mat. pras. Samsung

Z pewnością na wyższy poziom wskoczy funkcjonalność aparatu. Warto zauważyć, że oba, zarówno przedni jak i tylni posiadają jasną przesłonę. Zwiększyła się rozdzielczość przedniej kamerki, tak więc selfie będzie można pstrykać z jeszcze lepszą jakością.

[showads ad=rek2]

Potwierdziła się niestety pojemność baterii, o której wczoraj było głośno w Internecie. Przyznam szczerze, że jest to dla mnie to spory zawód, ponieważ doskonale odczuwam sam konieczność podładowywania w ciągu dnia mojego Note. Gdy do tego jeszcze podłączysz dodatkowe peryferia w postaci np smartwatch’a, to energia może uciekać naprawdę szybko. Oczywiście będziesz mógł skorzystać z szybkiego ładowania – zarówno przewodowego jak i bezprzewodowego, ale czy to zrekompensuje tak średnią baterię?

[showads ad=rek1]

Note 5 ma pojawić się w sklepach na całym świecie począwszy od sierpnia. Nie ma jednak konkretnej daty kiedy to nastąpi i kiedy będzie telefon pojawi się w Polsce. Będzie on dostępny w czterech kolorach – White Pearl,  Black Sapphire,  Gold Platinum, oraz Silver Titanium.

To tyle na gorąco. Na spokojne analizy przyjdzie jeszcze czas. Z pewnością nie było jednak żadnych rewolucji i powiedziałbym, że premiera Note 5 oraz Galaxy S6 Edge Plus była skromna i troszkę niemrawa.

Źródło, foto: samsung