Image default
Adobe

Adobe przyspiesza i wprowadza nową funkcjonalność. Adobe Stock

Trzeba przyznać i nie ma chyba osoby, która nie zgodzi się ze mną, że firma Adobe na programach graficznych zna się najlepiej. I żeby tak pozostało, wprowadza regularnie aktualizacje, a tym razem zmiany objęły praktycznie całe portfolio. Podejrzewam, że nie byłbym w stanie wymienić wszystkich poszczególnych nowości, natomiast z pewnością użytkownicy pakietu Creative Cloud mogą rozpocząć małe świętowanie.

[showads ad=rek3]

Zmianom poddano takie programy jak Photoshop, Illustrator, czy Premiere. Mnie oczywiście najbardziej ciekawią dwa. Wspomniany Photoshop oraz Lightroom. Jedną z istotniejszych zmian, jest podkręcenie prędkości działania, a przyczyną z pewnością jest zastosowanie nowego silnika graficznego. Napewno jest to bardzo dobra wiadomość, ja co prawda zatrzymałem się na starszych wersjach, ale nie ma nic gorszego jak długie wczytywanie i mozolna obróbka zdjęć. Oczywiście wszystko zależy też od naszego komputera, ale miło, że sam software również jest optymalizowany pod tym kątem.

Największą nowością jednak i zarazem najistotniejszą jest Adobe Stock. Firma zaimplementowała wraz z nabyciem stocka Fotolia około 40 milionów zdjęć, grafik i wektorów. Od teraz z poziomu np. Photoshopa będzie można wgrać wybrane zdjęcie, odpowiednio je obrobić i jeśli efekt końcowy nam się spodoba, będziemy mogli zakupić daną fotografię czy grafikę. Wszystkie zmiany zostaną oczywiście zapisane, więc nie trzeba będzie powtarzać tego procesu jeszcze raz. Świetna opcja!

[showads ad=rek1]

Oczywiście nic nie jest za darmo, tak więc za takie możliwości trzeba oczywiście odpowiednio zapłacić. Za najbardziej podstawowy pakiet… 29,99 EUR, co pozwala na ściągnięcie 10 fotek w ciągu miesiąca. Wydaje się sporo, a to dopiero początek. Za 159,99 EUR na miesiąc – będziemy mogli pobrać 750 zdjęć. I to już z pewnością jest dużo kasy, ale też sporo fotografii. Jasne jest, że skorzystają na tym głównie profesjonaliści, bo na takie wydatki stać tylko ich. Niemniej jednak, nowa funkcjonalność to bardzo dobry pomysł i jawne pójście na wojnę z innymi portalami stockowymi.

[showads ad=rek2]

Źródło, foto: pcmag, YouTube