Acer stawia na Chromebooki i grozi Windowsowi palcem

acer_c7_chromebook_mojchromebook
Acer C7 Chromebook

Bardzo ciekawe wieści dochodzą do nas z obozu Acera, czwartego największego producenta sprzętu PC z Windowsem na świecie. W tym tygodniu firma opublikowała swoje wyniki finansowe po drugim kwartale br. i jak podaje The Wall Street Journal tak bardzo nie jest zadowolona ze sprzedaży komputerów z Windowsem 8, że jej prezes poinformował, że chće skoncentrować się na urządzeniach mobilnych typu smartfonyni tablety z systemem Android oraz notebookach z Chrome OS. Czeka nas zatem wysyp nowych Chromebooków od tegoproducenta.

Informacja jest o tyle interesująca, bowiem również w tym tygodniu dość niepochlebie o systemie Microsoftu wypowiedział się dyrektor generalny Asusa, ryle że o wersji RT i zapowiedział, że jego firma nie będzie więcej sprzedawać tabletów z tą wersją okienekod Microsoftu. Wcześniej – w połowie lipca – taką decyzję podjęło Lenovo, rezygnując z dystrybuowania modelu Yoga z Windowsem RT.

Niemniej decyzja Acera by przenosić akcenty na Androida i Chrome OS jest o tyle interesująca, że jego prezes J. T. Wang przewiduje zamknąć ten rok wpływami z segmentu mobile + Chromebooki na poziomie 10-12 proc., a w roku przyszłym chciałby osiągnąć z tego tytułu na koniec 2014 roku 30 proc. przychodów! Nie wiem, jak dla Was, ale dla mńie brzmi to jak mała rewolucja! Zresztą są podstawy ku temu, by wierzyć w realność tych założeń. Pisałem Wam niedawno, że w USA szacuje się, że Chromebooki w segmencie low-endowym zdobyły już między 20 a 25 proc. rynku.

Myślę, że to samo czeka resztę globu, pod warunkiem oczywiście, że Google zadba o to, aby szybko ten sprzęt znalazł się na półkach sklepowych także w innych krajach. Cały czas ubolewam, że w Polsce wciąż Chromebooki możemy oglądać tylko na ekranach naszych komputerów, bowiem nie ma żadnych informacji o wprowadzeniu ich do sprzedaży na naszym rynku.

Źródło: tabtimes za the wall street journal

Foto: google