3…2…1… UA Health Box od HTC i Under Armour w końcu meldują się na starcie

Zupełnie przypadkiem moje myśli wczoraj zatrzymały się chwilowo na HTC i ich zestawie urządzeń dla aktywnych. Stworzony przy współpracy z firmą Under Armour, debiutował na rynku amerykańskim tak dawno temu, że musiałem wyszukać w zasobach 90sekund.pl kiedy o tym pisałem. Tak się składa, że dokładnie po sześciu miesiącach w końcu mogę napisać, że UA Health Box w końcu pojawia się w Europie, w tym w Polsce. Lepiej później niż wcale, prawda?

UA HealthBox - mat. pras HTC
UA HealthBox – mat. pras HTC

Szczerze pisząc straciłem już nadzieję, tym bardziej, że produkty HTC i Under Armour wywarły na mnie pozytywne wrażenie. Lubię bardzo aktywność fizyczną, dlatego z przyjemnością sprawdzę w testach, jak sprawują się poszczególne urządzenia. Pomimo tak długiego upływu czasu, nadal trzymam się opinii, że całość została przygotowana bardzo rzetelnie i z pomysłem. Przynajmniej w teorii.

UA Health Box składa się z UA Band – opaski, UA Heart Rate – monitora rytmu serca oraz UA Scale – wagi. Ciekaw jestem, jak całość będzie funkcjonować na co dzień i bardzo chętnie skonfrontuje to z innymi opaskami, chociażby Samsungiem Gear Fit 2, która również prezentuje się niezwykle interesująco. HTC stawiając na kompletny zestaw, wydaje się bardziej atrakcyjny ze swoją propozycją. Przynajmniej na starcie. 

W gruncie rzeczy najciekawiej prezentuje się… waga, dzięki której będziesz mógł/mogła sprawdzić procentową zawartość tkanki tłuszczowej, a wyniki będą zapisywane dla 8 różnych osób. Wbudowane moduły WiFi oraz Bluetooth jasno sugerują, że wyniki będzie można synchronizować z opaską UA Band.

UA HealthBox - mat. pras HTC
UA HealthBox – mat. pras HTC

Na tym jednak nowości się nie kończą, bowiem będzie można również nabyć inteligentne buty UA SpeedForm Gemini 2 Record Equipped – uff, długa nazwa. Pozwolą one na przechowywanie danych takich, jak godzina, data, czas, odległość oraz interwały biegu. Hmm, brzmi intrygująco, ale po co mi data i godzina w butach? Z drugiej strony skoro buty odwalają całą robotę rejestrując poszczególne parametrypo, co opaska z pulsometrem? ;) Całość zamykają słuchawki zaprojektowane przez JBL – UA Headphones Wireless. – które dostarczą dobrej jakości dźwięk oraz – co bardzo istotne – wygodę i komfort noszenia w czasie treningu.

W Polsce zestaw UA Health Box dostępny będzie w obecnym (trzecim) kwartale 2016 roku.

Źródło, foto: informacja prasowa HTC