Odświeżona wirtualna rzeczywistość? Raczej tylko kosmetyka

Jak nietrudno było przypuszczać, wraz z premierą Samsunga Galaxy Note 7, swój debiut będzie miał nowy headset Gear VR. Dzisiejsze zdjęcie zdaje się to ostateczne potwierdzać. Odświeżone Gear VR jest niewątpliwie podyktowane zmianami, jakie w stosunku do innych smartfonów będzie posiadać najprawdopodobniej Note 7. Mowa o USB Typu C. I czy tylko dlatego warto wydawać kolejny model Geara VR?

Mam bowiem obawy, że z automatu kolejna wersja headsetu Koreańczyków nie będzie kompatybilna z pozostałymi modelami. Tym razem rzeczywiście jest to usprawiedliwione, ale od razu rodzi mi się pytanie, czy w przyszłym roku wraz z Galaxy S8 pojawi się znów nowy model gogli? Śmiem twierdzić, że tak. Skok na kasę? Trochę tak, ale w końcu interes musi się kręcić, a sprzedaż trzeba jak najbardziej uatrakcyjnić. Z drugiej strony to nie jedyna firma, która tak robi. Daleko nie szukać wystarczy, bo moje myśli lądują od razu przy Apple.

Tak najprawdopodobniej prezentują się nowe gogle Gear VR
Tak najprawdopodobniej prezentują się nowe gogle Gear VR

No, ale ja nie o tym. Przede wszystkim coś co bardzo mi się spodobało i rzuca się od razu w oczy to nowa kolorystyka headsetu. I muszę przyznać, że ciemne barwy wyglądają rewelacyjnie, o wiele lepiej niż w poprzednich edycjach. Tym bardziej słowa uznania, bowiem sama bryła nie uległa drastycznym zmianom. Jest to zaledwie kosmetyka. Czy należy spodziewać się jakichś nowości?

Rewolucji na pewno nie będzie. Mówi się o tym, że zwiększony zostanie kąt widzenia – 110 stopni. Poza tym na pewno będziesz mieć możliwość podłączenia słuchawek i ładowarki w trakcie zabawy. Rozdzielczość oczywiście zostanie ograniczona do tej z ekranu Note’a 7 a więc 2K. Premiera? Najprawdopodobniej 2 sierpnia. Nie będę zaskoczony, gdy Samsung podobnie, jak w przypadku Samsunga Galaxy S7/S7 Edge również dołączy do Note’a 7 w przedsprzedaży za darmo nowy headset. Pozostaje czekać. Od premiery dzieli nas kilka dni.

Źródło, foto: sammobile

  • InnyMilosnikMarkiSamsung

    Przecież od wczoraj wiadomo ze NOTE7 będzie dostępny w przedsprzedaży z nowym GearVR lub jak ktoś nie chce okularów to dostanie kartę pamięci (chyba 256gb). Same okulary będą wstecznie kompatybilne m.in z Note czy S6 ale jeszcze nie wiadomo jak to rozwiązali (może być jakiś adapter na usb-c lub w okularach są dwa złącza. “Miłośnik marki Samsung” phi.

    • InnyMilosnikMarkiSamsung

      *Note4