Google Now bez tajemnic – poznaj komendy głosowe i ułatw sobie życie ze smartfonem!

Z Google Now wyślesz SMS, wiadomość e-mail, zapiszesz przypomnienie w kalendarzu, uruchomisz konkretną aplikację, a także wyszukasz potrzebne informacje. Nie znasz jeszcze asystentki głosowej od Google? No to zobacz, co ona potrafi, a potem spróbuj z nią pogadać :). Acha – nie zapomnij – Google Now aktywuje się wypowiedzeniem polecenia: OK Google.

Wysyłanie z Google Now wiadomości SMS i e-mail, robienie notatek, zapisywanie przypomnień, dzwonienie:

 1. OK Google, wyślij SMS/e-maila do Krzysztofa Bojarczuka (Ty podaj nazwę swojego kontaktu) – po wypowiedzeniu tej komendy możesz od razu zacząć dyktować wiadomość. Na początku może przychodzić Ci trudno formułowanie długich komunikatów, zatem wypróbuj kilka krótszych, złożonych z czterech, pięciu słów. Zobaczysz, jakie to jest wygodne. Pamiętaj też, że nie musisz dyktować numeru telefonu ani adresu e-mail, pod który ma zostać wysłana wiadomość. Google wszystko wyszuka sam. Jeśli pod daną osobą jest kilka powielających się danych, jak firmowa i prywatna poczta elektroniczna – asystentka zapyta Cię najpierw, na jaki adres docelowo chcesz wysłać swoją wiadomość oraz czy ustawić go jako domyślny. Fajne, co nie?

  Google Now - 90sekund.pl
  Google Now – 90sekund.pl
 2. OK Google, utwórz notatkę – i dyktujesz jej treść. Po wszystkim – jeśli posiadasz kilka apek do notowania, Google Now zapyta, z którą z nich chcesz zakończyć tę akcję.

  Google Now - 90sekund.pl
  Google Now – 90sekund.pl
 3. OK Google, ustaw przypomnienie: kupić mleko – i teraz – UWAGA – po wypowiedzeniu treści przypomnienia, możesz podyktować od razu kiedy ma mieć ono miejsce, np. OK Google, ustaw przypomnienie: kupić mleko dzisiaj o 18:30.
  Google Now - 90sekund.pl
  Google Now – 90sekund.pl

  Dzięki temu asystentka sama wypełni pola, które musiał/-a byś uzupełnić samemu. Ten przykład ma sens, jeśli np. wiesz, że o tej porze będziesz w mieście na zakupach. Co jednak, kiedy tej pewności nie masz, bo okazało się, że musiałeś/-aś dłużej zostać w pracy? I z tym poradzi sobie Google Now, wystarczy że wypowiesz frazę skonstruowaną w ten sposób: OK Google, ustaw przypomnienie: kupić mleko w Starym Browarze.

  Google Now - 90sekund.pl
  Google Now – 90sekund.pl

  Jak widzisz Google sam odszuka adres miejsca, które masz na myśli i – co najważniejsze – kiedy znajdziesz się w okolicy wymienionej tutaj galerii handlowej, natychmiast zostanie wyświetlone to przypomnienie, asystentka bowiem na podstawie danych o Twojej lokalizacji sama będzie wiedziała, kiedy informacja o zakupach będzie Ci potrzebna. Jeśli chcesz te same zakupy zrobić np. w innej galerii handlowej, to podaj jej nazwę, a Google przypisze przy tym przypomnieniu jej najbliższą lokalizację (w przypadku sieciówek oczywiście). Usługa ta oczywiście dopiero się rozwija, więc nie każdą lokalizację znajdziesz, można się więc wspomagać wtedy nazwami dzielnic w dużych miastach.

 4. OK Google, zadzwoń do Krzysztofa Bojarczuka – Ty podasz oczywiście nazwę swojego kontaktu. Google Now wykona połączenie. Jeśli za to powiesz OK Google, włącz telefon, asystentka przejdzie do książki telefonicznej, w której będziesz mógł/mogła skorzystać z klawiatury. Wypowiadając jednocześnie z tym poleceniem numer telefonu zapisany np. na wizytówce, sprawisz, że smartfon sam zadzwoni, a Tobie pozostanie tylko przyłożyć urządzenie do ucha. Nie mam żadnego obrazującego zrzutu ekranu, bo dzieje się to tak szybko, że nie byłem w stanie wykonać nawet jednego screenshotu ;).

Uruchamianie z Google Now konkretnych aplikacji:

 1. OK Google, uruchom Chrome/Kalkulator/Google Keep/Evernote/Microsoft Excel etc. – jak widzisz – z Google Now uruchomisz całą masę aplikacji zainstalowanych w swoim smartfonie. Asystentka potrafi włączać apki natywne z rodziny Google, jak też te, które stworzyli niezależni lub konkurencyjni developerzy.
 2. OK Google, uruchom Aparat – tutaj chyba wszystko jest jasne, prawda? Wypowiedzenie tej komendy uruchamia aparat fotograficzny w smartfonie, ale mam co do niej jedną uwagę. Otóż – miło byłoby, gdyby działała komenda włączająca frontową kamerkę (np. zrób selfie). Chętnie powiązałbym z tym poleceniem jeszcze kilka innych, jak np. uruchomienie aparatu w trybie HDR czy z konkretnym filtrem.
 3. OK Google, jedź do Pałacu Kultury w Warszawie – tak, z tym obiektem Google mieć problemu nie będzie,
  Google Now - 90sekund.pl
  Google Now – 90sekund.pl

  ale jeśli chcesz jechać pod konkretny adres, to wystarczy, że po słowach jedź do dopowiesz np: ul. Wrocławska 5 w Poznaniu. Google uruchomi Mapy i będzie gotowy do nawigowania.

  Google Now - 90sekund.pl
  Google Now – 90sekund.pl

Uruchamianie z Google Now funkcji smartfona:

 1. OK Google, włącz/wyłącz Bluetooth/WiFi/Ustawienia/Latarkę – każda z tych fraz spowoduje uruchomienie konkretnego menu. Działa to naprawdę świetnie i nie wymusza wykonywania miliona czynności, a sprawdza się idealnie, kiedy zależy Ci na oszczędności baterii i nie chcesz, aby np. pracowało w tle WiFi, które będzie skanować otoczenie w poszukiwaniu przyjaznej sieci. Oczywiście, że możesz to zrobić palcem nawigując po menu. Ale opcje te doskonale sprawdzają się w powtarzalnych sytuacjach. Po co Ci WiFi, skoro wyszedłeś już z domu lub z biura i nie masz połączenia z siecią?
 2. OK Google, głośność – ta komenda zabierze Cię do menu i pozwoli wyciszyć lub zwiększyć głośność Twojego smartfona.
 3. OK Google, zmniejsz jasność – wypowiedzenie tego polecania spowoduje, że asystentka Google Now przeniesie się z Wami do ustawień, gdzie zdecydujesz, co zrobić z jasnością ekranu. Zdaje się, że w anglojęzycznej wersji GN od razu zmniejszy natężenie światła wydobywającą się z wyświetlacza Twojego urządzenia, ale myślę, że i u nas niebawem się to pojawi.

Uruchamianie z Google Now akcji związanych z przeglądarką:

 1. OK Google, jak wysoka jest Wieża Eiffla?
 2. OK Google, ile to jest 3975 podzielić przez 420?
 3. OK Google, ile to jest 20 podzielić przez 4 odjąć 5?
 4. OK Google, ile to jest siedem razy 398?
 5. OK Google, ile kalorii ma banan? 
 6. OK Google, jaka pogoda będzie w ten weekend?
 7. OK Google, jaka pogoda jest w Kołobrzegu? 
 8. OK Google, ile to jest 25 euro w złotych?
 9. OK Google, godziny otwarcia Piotra i Pawła w Starym Browarze.

Mam nadzieję, że każdą z tych komend wypróbowujesz właśnie na swoim smartfonie i Twoje zdumienie rośnie wraz z coraz szerzej otwieranymi oczami ;). Nie pisałbym tego tekstu, gdybym sam z tych funkcji nie korzystał. Oczywiście nie da się ich używać w każdych okolicznościach, np. w zatłoczonym tramwaju. Raz, że blokadą może być treść notowanych głosowo wiadomości; a dwa, że przecież istnieje też coś takiego, jak bariera wstydu. Ja jestem na nią nieco bardziej odporny i coraz mniej się krępuję w miejscach publicznych z korzystania z tego typu rozwiązań, ale czasami też mam z tym problem, bo przykuwam natychmiast uwagę, szczególnie jeśli panuje spory ścisk.

Ale to jeszcze nie wszystko, co potrafi w Polsce Google Now.

Myślę, że warto abyś zdał/-a sobie sprawę, że Google Now to inteligentna asystentka głosowa, która instalowana jest właściwie z każdą nową wersją systemu Android na współcześnie wchodzących na rynek smartfonach i tabletach, zatem istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że Twój sprzęt ma tę funkcję na pokładzie. Każdy telefon z Androidem od wersji 4.1 Jelly Bean ją posiada. Zasada działania Google Now jest niezwykle prosta – integruje się z zawartością Twojego urządzenia i na tej podstawie dostarcza również informacje potrzebne w danym momencie (a zatem nie tylko komendy głosowe ;) ). Jak to działa?

Jeśli w Mapach Google zdefiniujesz miejsce pracy oraz zamieszkania, Google rozpozna, w których godzinach dojeżdżasz do – i w których godzinach opuszczasz te lokalizacje, zatem każdego dnia będzie tuż przed wyjściem do pracy lub z niej, dostarczać Ci informacje o tym, jak wygląda pod względem korków trasa Twojego przejazdu. Jeśli czytasz kilka ulubionych blogów, to z nich będzie prezentować Ci informacje oraz szukać pokrewnych w podobnych serwisach tematycznych. Ale tak naprawdę, to dopiero początek. Anglojęzyczna edycja Google Now pozwala wynająć samochód lub zakupić bilet na koncert albo do kina.

Jak włączyć Google Now w swoim smartfonie lub tablecie?

Domyślam się, że mając smartfona Samsunga, LG, Asusa, Huawei czy jakiegokolwiek innego producenta, masz nainstalowaną na system nakładkę, która zmienia jego wygląd, integruje się z dedykowanymi aplikacjami producenckimi i zachęca do korzystania ze stworzonego przezeń ekosystemu. Google Now jest, ale jakby z boku, ukryte – i szkoda, że tak się dzieje, bo tracisz naprawdę wiele z funkcjonalności swojego smartfona, co myślę – powyższe przykłady dobrze zilustrowały.

W smartfonie z linii Nexus, czyli z czystym, stockowym Androidem uruchamia się Google Now poprzez wypowiedzenie na odblokowanym ekranie głównym polecenia OK Google. Wówczas można zacząć zabawę z głosem. Dostęp do samej aplikacji Google Now jest po przesunięciu ekranu głównego w prawo. W Nexusach, ale też w innych smartfonach z dedykowanymi nakładkami producenckimi najczęściej Google Now uruchamia się poprzez przeciągnięcie palcem z dołu ekranu ku górze. W smartfonach Samsunga uruchomisz Google Now poprzez dwukrotne lub dłuższe pojedyncze naciśnięcie fizycznego przycisku Home na podświetlonym ekranie (w innej sytuacji może uruchomić się aparat). Są też smartfony, które wymagają przytrzymania sekundę dłużej palcem ekranowego przycisku domowego.

Jak widzisz – metod jest kilka, zatem zależnie od tego, jaki smartfon lub tablet posiadasz, musisz metodą prób i błędów dojść do gestu włączającego Google Now. Zachęcam do pokonania bariery wstydu. Z początku nie jest to łatwe, ale daje się dzięki temu łatwiej korzystać ze swojego urządzenia mobilnego. Zasadniczo kłopotem może być też panująca za oknem pogoda. Jeśli jest wietrznie, to obsługa wypada gorzej, bo najzwyczajniej w świecie trudno, aby mikrofon złapał co mówisz, skro dmie w niego wiatr. Ale często wystarczy po prostu bardziej zbliżyć smartfona do ust lub po prostu odwrócić się tak, aby uniknąć zawiewań.

Inna sprawa, ze na tej samej zasadzie działa Google Now i obsługa smartwatchy z Androidem Wear, które od mniej więcej miesiąca obsługują już język polski i dzięki temu właściwie zbędne jest sięganie po telefon. Masz jakieś uwagi, pytania, odkryłeś swoje ciekawe ficzery z GN? Zachęcam do dzielenia się swoimi opiniami!

 • snovvy77

  Żeby było śmiesznie wszystko u mnie działa oprócz latarki. Zamiast uruchomienia aplikacji wyświetla wyniki wyszukiwania dla hasła latarka.

  • Hehe, dobre ;) A spróbuj powiedzieć: OK Google, uruchom latarkę

   • snovvy77

    nic z tego. włącza/wyłącza ustawienia wifi/BT/jasność/głośność ale latarki nie chce.

    Ciekawostka: na włączonym ekranie w LG KK 4.4.2 nie reaguje na polecenie ok google, ale na launcherze od google bez problemu. latarki jednak nie da się uruchomić głosem.

 • gosci

  W smartfonach Samsunga uruchomisz Google Now poprzez dwukrotne lub
  dłuższe pojedyncze naciśnięcie fizycznego przycisku Home na
  podświetlonym ekranie (w innej sytuacji może uruchomić się aparat).

  Uruchamia się S Voice

  • Kris K

   musisz to po prostu zmienić w ustawieniach tj.wyłączyć S Voice (który jest bezużytecznym badziewiem)

   • GLOCK

    powiedz jak to zrobic?? nie można zmienic aby dwukrotne naciśniecie home nie odpalało Svoice.to jest zaimplementowane w tuchwiz. w ustawieniach możesz sobie tylko wyłączyć/włączyć obsługę poleceń głosowych ale nie samego s voice.

    • U mnie – bo testuję teraz Galaxy S7 – wyłącza się to w Ustawieniach w aplikacji Aparatu.

     • GLOCK

      znalazłem w ustawieniach samego S voice :) najciemniej pod latarnią. ale GN nie można przypisać do klawisza HOME.

     • A spróbuj dłużej przytrzymać HOME na odblokowanym ekranie i co wtedy?

     • GLOCK

      odesłanie do ostatnich aplikacji. mam note 2 na and 4.4.2 może dlatego nie moge tego zmodyfikować.

     • Hmmm… A przeciągnięcie palcem ku górze – na środku, na dole bezpośrednio nad Home też tak samo?

     • GLOCK

      nic.
      ale to nieistotne.mam widget “G” na pulpicie tak wiec nie ma problemu:)

     • No dokładnie, przecież jest widget :D

 • Jerzy Jabłoński

  Ja tam nie jestem w stanie zmusić GN do poprawnego działania nawet w idealnych warunkach, a co dopiero gdzieś w miejskiej dżungli. Albo zrobi coś innego co chce, ewentualnie wywali że nie wie o co biega.

  Totalnie mnie ta funkcja nie przekonuje, a bardzo szkoda, bo fajnie byłoby gadać to telefonu jak kapitan Picard do “Enterprise” :)

  • Ciekawe, bo może masz coś nie tak z mikrofonem? Kurczę, ja naprawdę chciałbym coś napisać na “nie”, jeśli faktycznie sprawia problemy, ale tak nie jest. Więcej nawet – przecież używam tylu smartfonów i na żadnym nie rejestruję problemów ;). Może musisz telefon mieć bliżej ust lub głośniej mówić?

   • Jerzy Jabłoński

    Nie działa mi i na poczciwym LG Spirit i na Galaxy Tabie S2 więc mikrofon chyba odpada? Może mój głos nie odpowiada Googlowi ;)

    • No teraz, to mnie bracie zaintrygowałeś! Proszę o szczegóły, bo mam zamiar zrobić wszystko, co w mej mocy, aby Ci zadziałało! :D

     • Jerzy Jabłoński

      Ale jakie szczegóły moge jeszcze dodać? Klikam na ikonke z mikrofonem, gadam po Polsku ze chce np. zanotować coś tam, to zaczyna szukać wszystkiego, co ma związek z notowaniem. Na telefonie każe zadzwonić to też szuka, albo odpala aplikacje mniej więcej pasująca do tego co powiedziałem. Próbowałem do niego gadać po polsku, angielsku, niemiecku i japońsku – z podobnymi efektami. Po prostu nie i koniec.

     • GLOCK

      spróbuj na początek odinstalowac wszystkie zainsatlowane na telefonie aktualizacje a następnie ponownie zaktualizować GN.

     • Jerzy Jabłoński

      Nie? Nie chce mi się tego robić ręcznie, a przywrócenie ustawień fabrycznych oznacza konieczność ponownej synchronizacji telefonu z crontosign i bankiem. Za bardzo upierdliwa procedura żeby mi się chciało. Może się na tablecie pobawię.

     • GLOCK

      nie chodziło mi o reset do fabrycznych tylko aktualizację samego GN. scieżka z SG note 2:ustawiania->menager aplikacji->wszystkie->aplikacja google i jak wnią wejdziesz masz opcje “Odinstaluj aktualizacje”

     • Jerzy Jabłoński

      Ok, źle cię zrozumiałem. W takim razie może spróbuję.

 • Robert Kofin

  W moim nexusie komendy działają bardzo dobrze. Szczególnie korzystam z nich w samochodzie. Na smartwatchu również się sprawdzają :)

  • Podczas prowadzenia ze smartwatcha świetnie odpowiada się na SMS-y i notuje wszystko w kalendarzu. I dokładnie tak jest – w samochodzie sprawdza się super.

 • GLOCK

  mi brakuje aby telefon/GN czytał moje smsy gdy jest podłączony zestaw słuchawkowy czy to kablowy czy BT.miałem lumie 735 i tam działało to zaj..cie łącznie z dyktowaniem odpowiedzi na owe sms.

 • Jan Boromeusz

  Więcej komend i wiadomości w społeczności Google Now Polska na G+

 • GLOCK

  tryb offline i działanie GN bez łączności z internetem-to było by coś!

  • Jest to możliwe, ale musi być język polski pod to w pełni zaimplementowany i wierz mi – chociaż działa już to wszystko teraz idealnie, to nie mam pojęcia, dlaczego jeszcze nie jest wprowadzone. Tak samo, jak możliwość wybudzania smartfona poleceniem “OK Google”. Można to jakoś obchodzić, ale raz działa, a raz nie. A mogłoby i to śmiało.

   • GLOCK

    ooo….to ciekawe.jak to zrobić?? “czaasami dziala” na wszystkich wersjach systemu czy tylko na najnowszej??

    • Sęk w tym, że trudno wyczuć, na jakich wersjach, bo czasem pracuje, a czasem nie chce zaskoczyć, więc trudno to zweryfikować.

 • Kogiel

  Jak to cholerstwo wyłączyć? Google now mam wyłączone, ale przeciąganie palcem od dołu, dalej włącza mi wyszukiwarkę google :c

 • Arkadius

  Help ! Od kilku dni google przestały działać w Google now podpowiedzi tematów i newsów na bazie tego co się przegląda i czego się nauczył. Tylko pogodę i lokalizację pokazuje. Wszystkie ustawienia włączone. Nic nie zmieniałem i szlak trafił to co najbardziej przydatne. Galaxy Note 4 android 6.0. Ostatnio była aktualizacja ww systemu, może tu błąd ?
  Proszę o pomoc.

  • Proszę spróbować najpierw usunąć konto Google z telefonu i dodać je po restarcie ponownie. Jeśli to nie pomoże, to może być konieczne przywracanie ustawień fabrycznych. Ale najpierw proszę spróbować z samym kontem w telefonie i dać znać!

   • Arkadius

    Ok. Dziękuję . Ale nie wykasuje tym samym ustawień i historii konta google?

   • Arkadius

    Zrobiłem tak. Narazie bez zmian. Dodam raz jeszcze , że Google działa , wyszukuje, pokazuje pogodę i przypomnienia kalendarza , ale nie pokazuje niżej ulubionych tematów, na podstawie przeglądanych stron i wyszukiwań. Niby w ustawieniach wszystko ok. A może nie?

    • Musiałbym zobaczyć, jak te ustawienia wyglądają, bo przejrzałem je u siebie, wszystko mam również włączone i nie mam żadnych problemów z rekomendacjami i ich wyświetlaniem.

     • Arkadius

      Tylko jak ? Może screeny na mail?

     • Zdjęcia można dodawać w komentarzach :)

 • Gshehoo

  Cześć,
  Z powyższych funkcji korzystam niż od jakiegoś czasu, uważam za bardzo wygodne. Jednak w weekend zrobiłem factory reset w Huawei p8 lite dual sim i od tego czasu nie mogę zastosować nad tym z której karty sim są wysyłane sms i wykonywane połączenia. Dodam tylko, że wybór domyślnej karty sim w telefonie skutkuje jedynie dla połączeń, ale wykonywanie połączeń w tradycyjny sposób staje się mniej wygodne niestety. Czy ktoś wie jak można ustawić w Google now domyśla kartę sim?

  • Kurczę, dziwna sprawa, tym bardziej, że z tego, co Pan pisze – wcześniej działało bez zarzutu. Niestety nie mamy w tej chwili u siebie żadnego dual-SIM-a od Huawei, by to sprawdzić :(.

   • GSHEHOO

    Nie tyle działało bez zarzutu, co po prostu zawsze była wybierana ta karta która mi odpowiadała (z drugiej, służbowej, nigdy nie korzystam w ten sposób). Niemniej jednak, powinno być to jakaieś łatwo dostępne ustawienie, zwłaszcza że na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń z dual sim.
    Google oczywiście odsyła do swojego zawiłego manualna, a huawei nawet nie raczy odpisać na swoim forum fan Clubu, także bardzo dziękuję za odpowiedź w artykule sprzed ponad roku i gorąco pozdrawiam. :)

    • Cieszę się, że mogłem pomóc i zapraszam częściej na 90sekund :). Postaram się o Panu pamiętać, i jak tylko wpadnie do nas jakiś dual-SIM od Huawei, to sprawdzimy.

 • andrzej44

  GN działa mi znakomicie ale jak głosowo odebrać lub odrzucić rozmowę? Prestigio PSP5504 i LG K8

 • Jakub Lesik

  Gogole Now naprawdę świetne, jeszcze drobne niedociągnięcia poprawić i
  będzie git. To jest przyszłość, śledzę wszystko co związane z google od
  dawna i chyba nawet microsoft został już w tyle. Teraz tylko zeby
  chromebooki zostały wypromowane i w swojej <a hrefs="firmie tylko ich zacznę
  używać

 • Ma ktoś pomysł jak wyłączyć wibrowanie podczas wprowadzania głosowego? Mam ASUS ZenFone 3 Max ZC553KL i niestety samo otworzenie okna do wprowadzania głosowego sygnalizowane jest wibracją, podobnie jak każda komenda głosowa. W ustawieniach telefonu wszelkie wibrowanie jest wyłączone, wszystkie reakcje na dotyk, wszystkie powiadomienia etc. Czy ten typ tak ma? Drażniące… zniechęca do korzystania z OK Google.

 • A jak uruchomić nawigację w mapach?
  Gdy powiem:
  “OK Google, jedź do Pałacu Kultury w Warszawie”
  To mi pokazuje tylko wyniki wyszukiwania ale nie przechodzi do map ani nie rozpoczyna nawigacji ..

  • Na moim zrzucie ekranu, którym zilustrowałem tę komendę w powyższym tekście też pokazuje wyniki wyszukiwania z dostępnym przyciskiem “Rozpocznij”, który automatycznie uruchomi Mapy i nawigację. Sprawdziłem przed chwilą na Nexusie 6P oraz na Samsungu Galaxy S8 – w obydwu przypadkach wygląda to dokładnie tak samo. Poniżej dodaję zrzut ekranu z Nexusa. https://uploads.disquscdn.com/images/c8c7f22bdf6d99ca821f8e1d4893a308899dfb521fb948eece29bf746a521857.png

   • Mam tak samo – nie chcę naciskać przycisk “rozpocznij” – chcę żeby telefon od razu nawigował.

  • PS. Jeśli chcesz włączyć Mapy, wystarczy powiedzieć: “OK Google, uruchom Mapy”.

   • Nie chce tylko uruchamiać map – chce rozpocząć nawigację.

    • Marcin

     Trzeba powiedzieć “OK Google, Nawigacja do X”. Widok jest jak przy “Jedź do”, a po 2-3 sekundach przełącza na nawigację

 • Podczas dyktowania sms, asystentka pyta “chcesz wysłać czy zmienić”, gdy powiem “wysłać” – nie zrozumie .. muszę powiedzieć “wyślij”

  • Trzeba odpowiedzieć: “tak”

   • ???
    I co zrozumie asystentka?

    • No… tak :D Informuje Cię nawet głosowo, że wiadomość została wysłana lub – zależnie do czego użyjesz – przypomnienie zapisane. :) Działa na 100 proc. bo ciągle korzystam ;).

     • “Wysłać czy zmienić” ja odpowiadam “tak” – więc wysyła czy zmienia?

     • Tutaj mówisz “Wyślij” i asystentka chwilę później informuję Cię głosowo, że wiadomość została wysłana. :)

     • Ale napisałeś że mam odpowiedzieć “tak” …

     • Ale “Tak” też możesz odpowiedzieć i również wyśle wiadomość. Tyle, że naturalniej jest powiedzieć “Wyślij”. Ale powtarzam, jak powiesz TAK, to również podyktowany SMS zostanie wysłany.

     • racja sprawdziłem, niedorzeczne ale działa, to tak jakby na pytanie która godzina odpowiedzieć “tak” :P