Wygląda na to, że ruszają aktualizacje dla zegarków z Androidem Wear do wersji 2.0!

Jak dla mnie, honor obroniła tylko jedna firma (na ten moment), w kwestii aktualizacji inteligentnych zegarków do najświeższej wersji systemu Android Wear 2.0. I jest nią niepozorne… Casio… Pisałem o tym TUTAJ, więc powtarzał się nie będę, ale niemal rok po ogłoszonych przez Google nowościach w OS-ie dla urządzeń ubieralnych, to Japończycy właśnie zrobili to tak, jak trzeba. Bez rozgłosu i fajerwerków, ale i od razu konkretnie, biorąc sprawy w swoje ręce. Jeśli nie masz jeszcze powiadomienia na Casio SmartOutdoor Watch WSD-F10, to możesz wgrać AW2.0 ręcznie, bowiem producent udostępnił pliki na swoim serwerze (wszystko opisałem w linku powyżej).

Ale wiele wskazuje na to, że sporo się zmieniło dziś rano czasu polskiego. Jeden z Czytelników – Marx (za co serdeczne ukłony) – w komentarzu pod tekstem na temat aktualizacji Casio napisał, że dziś otrzymał Androida Wear 2.0 na LG Watch R oraz opisał, jak można “wymusić” pobranie nowego systemu. Zaraz ruszyłem, żeby sprawdzić to u siebie, na smartwatchu Michael Kors Access, a tu niespodzianka – przywitał mnie komunikat, abym doładował zegarek do co najmniej 80 proc. przed pobraniem aktualizacji. Oczywiście Android Wear nie pokazuje, jaki update jest ciągnięty, ale widząc, że trwa to dłużej niż zwykle, czułem, że najpewniej leci wersja 2.0. Mój nos mnie nie oszukał :).

Inteligentny zegarek Michael Kors Access pobiera Androida Wear 2.0 – 90sekund.pl

Wygląda więc na to, że skoro Watch R ma nowy OS, i skoro dostał go wcześniej Casio WSD-F10, a teraz pojawił się na smartwatchu wypuszczonym przez markę modową – to znaczy, że Android Wear 2.0 na dobre jest wypuszczany dla zegarków, które zakwalifikowały się na tę edycję nowego softu! Nie wiem, jak to będzie z Asusem, bo inny Czytelnik naszego bloga – Dominik Śniegucki – napisał pod TYM tekstem w komentarzu, że ten producent rzekomo ma wydać swój update dopiero pod koniec drugiego kwartału…, a więc jest to dość odległy termin, to wygląda na to, że będzie to dopiero w… czerwcu…(?)

W każdym razie odbieram te dzisiejsze aktualizacje, jako dobry znak. Czas najwyższy na ten ruch ze strony Google w kooperatywie z producentami, tym bardziej że poza drobnymi modyfikacjami w kwestii dostarczonych fabrycznie innych tarcz, wszystkie te zegarki mają prawie ten sam hardware i systemowo nie wymagają właściwie żadnych wielkich modyfikacji. Poza tym sam OS nie jest też nie wiadomo, jak rozbudowany i też waży niewiele. Na tym tle Apple z jego Watchem pokazuje, że można to wszystko robić znacznie lepiej, szybciej, efektywniej. A to daje do myślenia…

 • Karol4lo

  Dzwoniłem wczoraj do LG (801545454) i oczywiście nic nie wiedzą kiedy i czy w ogóle będzie aktualizacja. Próbowałem w swoim 2-gim Urbanie metodę kolegi Marxa (wymusił tę aktualizację w LG Watch R) i niestety nie dałem rady. Jeszcze raz to napiszę, LG zrobiło świetny produkt (Ty też w swojej recenzji to potwierdziłeś) i odnoszę wrażenie, że nie zależy im na sprzedaży i wspieraniu tego super smartwatcha w naszym kraju.

  • Marx

   klikaj trochę z boku, bo jak szybko klikasz to możesz nawet nie zauważyć, jak klikniesz “anuluj”. Ja to robiłem chyba z 4x bo jak się ściąga update to trochę to trwa a paska postępu nie widziałem. W końcu go zostawiłem na kilka godzin i poszło.

   Natomiast po update mam problem, iż pewne rzeczy nie działają. Np notyfikacje – pojawiają mi się na zegarku tylko niektóre (z kalendarza) – ale SMSy, maile i inne już nie (mimo zaznaczenia stosownej opcji).
   OK Google działa dopiero po naciśnięciu i przytrzymaniu koronki – rozwiązanie do bani. Na dodatek odpala się to kilka sekund. Czasami masakrycznie laguje, na szczęście nie cały czas.
   Na XDA jest instrukcja, jak wgrać kernel, który odblokowuje 2 albo 4 rdzenie (na stocku działa tylko jeden) – myślę że za jakiś czas sprawdzę czy to coś pomoże.

   Trochę w AW 2 robi się też bałagan z dublami aplikacji – bo można mieć aplikacje w starym stylu (główna apka na telefonie i jej odnoga zegarku – w formie notyfikacji) oraz samodzielną aplikację na zegarku. W szczególności playery. Mój zegarek nie ma karty SIM, ale te które mają pozwalają działać zupełnie bez telefonu. I teraz te aplikacje nie mają ustawień, czy mają korzystać z zasobów bezpośrednio czy poprzez telefon.
   Albo instalacja tarczy – można ją instalować na telefonie albo na zegarku. Usunąłem na telefonie, a na zegarku wciąż jest.

   • Karol4lo

    Dzięki za info. Chyba jednak poczekam na oficjalną aktualizację. Używam tarcz, które zrobiłem w apce WatchMaker i sądząc po Twoich problemach, miałbym z tym najprawdopodobniej także problemy. Widocznie jeszcze testują i poprawiają błędy. Mam nadzieję, że cierpliwość zostanie wynagrodzona. Najbardziej nie mogę się doczekać możliwości skorzystania z Android Pay w zegarku.

  • Coś mi tu nie gra, że masz taki problem z tym update. Wczoraj przyjechały do nas do recenzji dwa kolejne smartwatche. Pierwszy to Polar M600 – po uruchomieniu od razu weszła aktualizacja do Androida Wear 2.0. Zegarek ma @krzysztofbojarczuk:disqus . U mnie został Fossil Q Founder (czyli produkt modowy – fashion) – pierwsze uruchomienie Android Wear 1.5. Patrzę w aktualizacje, a tutaj leci już 2.0. I mam też od wczoraj na nim AW 2.0. Bez żadnego modyfikowania, ręcznego wgrywania, kombinowania… Jestem bardzo zdziwiony tą sytuacją u Ciebie, na – jakby nie było – jednym z nielicznych, wspieranych od początku smartwatchy pod kątem AW2.0… Jako wskazówkę może dodam, że kilka dni temu, jak zaczęły wchodzić u mnie te aktualizacje do AW2.0 wcześniej pojawiła mi się na pasku u góry ikonka zegarka. Po rozwinięciu powiadomienia widniał mniej więcej taki tekst: “Zobacz co nowego w systemie Android Wear 2.0”. U Ciebie, jak rozumiem, nic takiego się nie pojawiło? Aktualnie mam sparowane zegarki z HTC U Play z Androidem 6.0 Marshmallow, którego testuję, zatem na pewno nie ma tutaj znaczenia smartfon i system telefonu.

   • Karol4lo

    Proponuję, byś jako przedstawiciel ważnego portalu poświęconego produktom “Wear” zadzwonił do LG i przedstawił im to, co napisałeś powyżej. Dzwoniłem tam wczoraj i nic nie wiedzą o terminach aktualizacji swoich smartwatchy. Kiedy miałem jeszcze LG Watch R, to poprzednia duża aktualizacja AW przyszła dosyć szybko po tym, jak na Waszym portalu się dowiedziałem o jej istnieniu. Sądząc po problemach kolegi Marxa z “wymuszoną” aktualizacją WatchAra do AW 2.0, to chyba LG jeszcze jest niegotowe do udostępnienia oficjalnego tych aktualizacji.
    P.S. na smatfonie (Xperia S3) mam Antka 6,0,1, oraz AW 2,0,0

 • Dominik Śniegucki

  Wywołany do tablicy, obecny. Gwoli wyjaśnienia moja informacja odnośnie aktualizacji Asusa do wersji AW 2.0 odnosiła się do modelu ZenWatch2 gdyż taki posiadam i to właśnie na niego interesuje mnie aktualizacja. Może być tak, że model ZW3 już dostał aktualizację, ale najlepiej by było jakby ktoś kto posiada ZW3 się wypowiedział.

  • O cholera, jaka precyzyjna informacja! :D Brawo, dzięki za wyczerpujące wyjaśnienie!