Wy tak serio HTC?

Na wiadomość o nowej wersji HTC One A9 zareagowałem dwojako. Pierwsza była pozytywna, bowiem to udany smartfon, czego wyraz dałem w mojej recenzji. Drugą reakcją był śmiech. Nie będzie bowiem HTC One A10, ale One A9s…

HTC One A9 - 90sekund.pl
HTC One A9 – 90sekund.pl

Naprawdę? Innej nazwy już się nie dało wymyślić? Wygląd nie wystarczy? Dla niewtajemniczonych przypomnę, że One A9 w pierwszej kolejności wyróżnił się tym, że był łudząco podobny do iPhone’a 6. Oczywiście po bliższych oględzinach wychodziło, że telefony te się różniły, ale informacja poszła w świat, porównania zostały dokonane i HTC wyszedł na tym zaskakująco dobrze. Zresztą pomijając już podobieństwa fizyczne, całkiem zasłużenie, mi przynajmniej model ten przypadł do gustu.

HTC One A9 - 90sekund.pl
HTC One A9 – 90sekund.pl

Już dosłownie za chwilę, bo na targach w Berlinie (IFA przypomnę już w tym tygodniu), ma zadebiutować następca One A9. Szkoda tylko, że tęgie głowy w HTC nie pokwapiły się na wymyślenie innej nazwy. Jak widać wzornictwo już nie wystarcza, chociaż to podobno ma się ostatecznie różnić od pierwowzoru. Jak będzie przekonamy się w Berlinie, natomiast śmieszy mnie to trochę. Zabieg, by nazwać smartfon One A9s, nasuwa jednoznaczne skojarzenia i w tym szaleństwie tkwi zapewne szczypta geniuszu, ale mi takie pomysły ostatecznie się nie podobają. I żeby już nie robić wielkich przytyków w stronę koreańskiej konkurencji, równie dobrze HTC mógł zmienić numerek, tak by zrównać się z iPhone’m…, aczkolwiek firma mogłaby się spalić, bo nowy iPhone niekoniecznie będzie miał numerek 7, może być iPhone’m 6se – chociaż kwestia ta jeszcze nie jest przesądzona.

No cóż, trochę się nabijam. Nazwa ostatecznie nie ma dla mnie akurat takiego znaczenia, bardziej interesuje mnie cała reszta, nawet jeśli miałaby być podobna do innego smartfona ;). Tylko proszę HTC, nie bawcie się w swoich kolegów z Chin… Zdecydowanie lepiej wychodzi Wam podążanie własną ścieżką!

Źródło: phonearena

 • ko_sz

  Model A9 mega przypadł mi do gustu. Akurat podobieństwo do iPhone moim zdaniem mu nie szkodzi. Jak dla mnie wręcz przeciwnie, łączy dobre wzornictwo z tym co dobre w androidzie i od HTC (np nakładka). Cieszy mnie że będzie aktualizacja. Obawiam się, że spartolą design :-/ moim zdaniem powinien tylko dostać szlify, np większy przycisk home bez tego HTC na froncie z czytnikiem linii. Do tego niech dorzuca więcej ramu, najlepiej 4. Najlepiej jakby pozostał amoled z 1080p. I jest bajka jak dla mnie. Jeszce jakby dorzucili jakość audio z HTC 10 to już w ogóle było by świetnie. Oczywiście największą zmora HTC – cena. Mogą mieć świetny sprzęt ale politykę sprzedażową mają skopaną.

  • BojaR

   To co piszesz brzmi bardzo ciekawie i jestem jak najbardziej “za” by tak się stało, bo o rzeczywiście ciekawy model :) A cena? No cóż HTC lubi w ten sposób zniechęcić do danego produktu, ale trzymają się tej polityki cenowej kurczowo, podobnie zresztą jak Sony.

   • ko_sz

    W takiej sytuacji albo jestem głupi i czegoś tutaj nie rozumiem, albo… albo nie wiem co. Kiedyś HTC może miał pozycje aby dyktować warunki. Teraz niestety sie to zmieniło. Bardziej powinni stać sie teraz takim huawei, który robi bardzo dobre smartfony za przyzwoitą cenę. Jak widać, to działa, bo szturmem zdobyli rynek. HTC jak widać po ostatnich modelach tez nadal ma swój pomysł na bdb smartfony, które formalnie powinny pozamiatać. Ale tak sie nie dzieje. Ktoś tam siedzi chyba głowa w chmurach. Marketing, politykę sprzedaży, to powinno przejść u nich diametralna zmianę. Dobrze to ujął Michael Fisher z kanału YouTube “Mr. Mobile” (wcześniej działał w Pocketnow). Lubię kolesia. Napisał o HTC 10: “The best Android phone you’re not buying”. Czy to tak trudno zrozumieć? W ogóle ta ostatnia polityka przy HTC 10 dając tylko u operatorów model mocniejszy niż oferowany w wolnej sprzedaży za cenę topowych modeli z prockiem z najwyższej półki. Modelem A9 daje im ostatnia szanse (jak dla mnie oczywiście, co ich obchodzi to czy kupię czy nie). Niech zachowają design, niech zrezygnują z logo na froncie, w HTC 10 sie dało, niech pozostanie amoled z 1080p, niech dołożą 4gb ramu i zwiększa baterie, kosztem grubości, niech pozostawiaj mini-jacka, i to na dole. Wtedy jestem kupiony.

  • marcin michon

   Zycie baterii w A9 tez przypadło do gustu ? ;) Tak udany smartfon , a tak popsuty fatalna baterią. Sarkastycznie rzecz ujmując mozna było wsadzić ogniwo 1650 mAh, byłby …lżejszy, zamiast opasłej wartości 2150 ;) Wy tak serio HTC ? ;)

   • ko_sz

    Ewidentnie kwestia baterii jest do poprawy, do czego też się odniosłem. Jeżeli chodzi o przypadnięcie do gustu, to chodzi o całokształt. Wielu go przekreśliło, dla mnie odwrotnie. Model do podrasowania, który mógłby być świetny.

    • marcin michon

     no tak, dokładnie tak samo uważam. Podoba mi się i kupiłbym ten model gdyby nie…bateria :( Dziwi polityka wiekszości firm, bo na logike z biegiem czasu konsumpcja enrgii w smartfonach tylko wzrasta. Baterie powinny startować obligatoryjnie od 3000 mAh w każdym produkowamym nowym urządzeniu.

     • Amen…polać mu. Dokładnie tak. Nie wymagałabym aby tel z 5 dni trzymał, bo to niemożliwe, ale powinien spokojnie starczać na przyzwoite 2 dni. Niektórym się to prawie udaje – ale nie topowym modelom. Co raz więcej funkcji, bajerów wrzucają, nie powiem nie przydatnych, ale które też swoje pożerają. Naprawdę, gdyby się tak wczytać, to mało kto z użytkowników wybrałby cienkość urządzenia kosztem większej baterii. Robią co raz większe i co raz chudsze. A powinno być odwrotnie, że w co raz większych tel, powinny mieścić się co raz większe baterie. Przykładem najświeższym jest Note 7, który powinien mieć co najmniej z 4000 mAh.

     • marcin michon

      tak jest. Nic dodac , nic ująć :)

 • LinekPark

  A więc to taka będzie to aktualizacja? 6.X – A9, a 7.X – A9S?
  ;