Nie jest to ani LG ani Huawei, a właśnie dostał aktualizację do Androida Wear 2.0!

Za mało mam widocznie wiedzy, a za dużo oczekiwań – dokładnie tak jeszcze niedawno zdarzało mi się myśleć, kiedy przychodziło do dyskusji na temat aktualizacji niektórych rozwiązań, które zapowiedziano wieki temu, a nadal ich ani nie widać ani nic o nich nie słychać. Tak to być może jest skonstruowane skomplikowanie i trzeba się pogodzić z tym, że nie wszystko się wie i nie wszystkich rzeczy jest się świadkiem. Dokładnie ten sam sposób myślenia zaczął mi ostatnio towarzyszyć, kiedy analizowałem sobie co dzieje się z w nieskończoność opóźniającymi się aktualizacjami dla smartwatchy z Androidem Wear. No bo ile można czekać???

Nie jestem w posiadaniu LG Watch Urbane 2nd ani też pierwszej edycji Huawei Watcha, aby móc zweryfikować, czy te zegarki faktycznie nie doczekały się już swojego update, ale z niektórych niedawnych komentarzy Czytelników, które pojawiły się na moim blogu wnioskuję, że jak ktoś nie zdobył jakoś odpowiednich ROM-ów i nie przeprowadził instalacji ręcznie (korzystając chociażby z mojego poradnika), to nadal czeka na łaskawość wielkich technologicznych graczy.

Instalowanie Androida Wear 2.0 na LG Watch Urbane 2nd Edition (W200) – 90sekund.pl

Piszę o tym, bo żalu można mieć więcej. Jak chociażby o to, że Android Wear 2.0 nie trafi na wszystkie smartwatche, nawet te, które były tworzone w ścisłej kooperatywie z Google, jak pierwsza Moto 360, czy LG G Watch W100. Ale jest wyjątek i odstępstwo od tej reguły… I szczerze pisząc – mam coraz większą alergię na pomysły typowych technologicznych producentów, bo widzę, że na prawdę przykładają się do pewnych rzeczy firmy idące z technologiami po drodze, ale nie jest to ich gł. ścieżka rozwojowa.

Właśnie otrzymałem powiadomienie na smartwatchu Casio Smart Outdoor Watch WSD-F10, że czeka na mnie paczka wielkości 242MB, która zawiera nowe oprogramowanie dla tegoż produktu. Szybki rzut oka na stronę producenta i – voila! Oto jest pod nazwą NXG12P najświeższy Android Wear 2.0! Pcha się drzwiami i oknami na mój zegarek i prosi o instalowanie! Bez szumu, fajerwerków, zaproszeń, bali, koncertów, miziania po pupci!

Casio Smart Outdoor Watch WSD-F10 – 90sekund.pl

Jestem pod OGROMNYM wrażeniem! Casio właśnie zgarnia u mnie plus 100 punktów do zje****ości! Pomyślałem widząc to powiadomienie dosłownie tak: O cholera! Czyli jednak produkt, który kupujesz za około 2,5 tys. zł, jest wart tych pieniędzy! Bo producent, któremu powierzyłeś/-aś te pieniądze – po prostu o Ciebie dba! Jak dla mnie prawdziwa BOMBA! I to m.in. dlatego, że z tej strony za nic w świecie nie spodziewałem się, że przyjdzie taka niespodzianka!

OK – paczka pomimo, że niezbyt duża, to długo się pobierała. Ale jakie to ma znaczenie, czy trwało to 15, czy 30-40 minut, czy nawet 1h? Oto mam pełną, oficjalną, skończoną wersję systemu Android Wear 2.0 na smartwatchu dla aktywnych! Ale tak naprawdę aktywnych. I Ty, jeśli masz Casio Smart Outdoor Watch WSD-F10 sprawdź koniecznie, czy przypadkiem i na Ciebie nie czeka radosny komunikat!

Casio Smart Outdoor Watch WSD-F10 – 90sekund.pl

Aaa, Casio oczywiście idzie o jeszcze jeden krok dalej. Nowy system udostępnia też z poziomu serwera, ze swoich oficjalnych linków! Tak, możesz pobrać AW2.0 i zainstalować go ręcznie. Gdzie? TUTAJ – bardzo proszę! A jeśli coś pójdzie nie tak, to są też wcześniejsze wersje AW1.5, żeby można było powrócić do poprzedniego softu. Cholera, jak tu nie piać z zachwytu???

Brawo Casio! Zaskarbiliście sobie moje serce! Cała konkurencja od największych tuzów, aż po najmniejszych dostawców, może się od Ciebie uczyć. Tak to właśnie powinno wyglądać! Pełen SZACUNEK!

 • Tomasz Zbiec

  Do tych które nie dostaną AW2 możesz śmiało dopisać sony sw3. Sony przestało już wspierać swój zegarek. Z tego co wiem to nawet nie naprawiają tylko oddają kasę, bo nie ma części zamiennych. Paski są do kupienia chyba tylko w Japonii. Tyle jeśli chodzi o gigantów

  • Smutek, bo ten zegarek to był swego czasu czarny koń… :(

  • ŻółtyŻółwik

   To nawet dobra wiadomość, użytkuję od miesiąca i mam nieodparte wrażenie, że jest jakiś problem z baterią.

   Ale i tak sam smartwatch mnie trochę zawiódł, GPS długo łapie fiksa i niekoniecznie da się go używać w aucie, asystent wiecznie wyrzuca jakieś wyniki z wyszukiwarki (po co mam czytać co to SMS?), odpisywania poprzez dyktowanie treści nie opanowałem, dłuższych emaili w ogóle nie da się odczytać.

   Dodatkowo brakuje detali, jak czujnik pulsu czy głośnik, ale nade wszystko normalnych aplikacji (np. wear message – niby fajne, ale, jak chcesz odpisywać prosto z zegarka – zapłać).

   • Tomasz Zbiec

    Na tym to polega, jeśli aplikacja jest dobra to twórca chce by za nią zapłacić i nie wiem co w tym dziwnego. Oczywiście, że ten zegarek ma wady, ale jest relatywnie taniej porównaniu do innych zegarków na rynku, więc nie oczekuj cudów.

    • ŻółtyŻółwik

     Wiem, że jest relatywnie tani, wiem też, że nie mam wszystkiego dobrze ogarniętego, dlatego nie zwalam wszystkirgo na zegarek. Jednak oczekiwałem trochę więcej. Co do aplikacji, tak za dobre warto płacić. Tyle, że dotąd kilka razy zasponsorowałem apki, które chwilę później były zamykane. Ale blokowanie podstawowych czynności dając w zamian banner o kilku innych aplikacjach od tego samego developera to dla mnie za dużo, i jeszcze miałbym płacić.

 • Marx

  Lg Watch R wczoraj dostało aktualizację do 2.0.
  Taki tip: jak komuś zegarek mówi, że nie ma aktualizacji, to w tej zielony ekranik należy naciskać tak z pół minuty – to wymusi sprawdzenie czy aktualizacja istnieje, i rozpocznie się jej pobieranie.
  Co do aktualizacji – działa. Obsługa trochę się zmieniła, i zegarek czasem mooocno laguje. Na szczęście tylko czasem.

  • Karol4lo

   Próbowałem to na 2-gim Urbanie i nie dałem rady. Trzymałem palec przez przeszło 30 sek. Potem pukałem w ekran i także nic. Może po Twoim wpisie zablokowali możliwość tego wymuszenia poboru aktualizacji ?? Gratuluję pomysłu

   • Marx

    to działa – trzeba przez ponad pół minuty stukać w ekran sprawdzenia aktualizacji. Trochę upierdliwe…

    • Karol4lo

     No niestety u mnie nie działa. Próbowałem różnych stukań i ciągłego przytrzymywania ekranu przez parę minut i nic (zielona tarcza z napisem “System jest aktualny”)
     Skoro Tobie się udało, to mam nadzieję, że oficjalnie już niedługo też pozostali właściciele Lg WatchArów oraz Urbanów dostaną aktualizacje.
     Pozdro

     • Marx

      a masz najnowsza aplikacje Wear na telefonie?

     • Karol4lo

      Tak. Wersja 2.0.0.

     • Marx

      Najnowsza to 2.0.0.151760697

      A klikać należy trochę z boku a nie na środku, bo możesz nie zauważyć jak się odblokuje i naciśniesz przycisk anulowania.

  • Dave

   Może wymuszanie aktualizacji działa w LG W100 ale napewno nie działa w LG W200E.