Jakby ktoś szukał dowodów na to, że Huawei ma się w PL dobrze… Oto koronny!

Coś czuję, że Huawei będzie w Polsce tak kultowy, jak… Apple! I wcale to nie jest pisanie pod lepszą klikalność ani stawianie tez na wyrost. Po raz kolejny docierają do mnie informacje, że Huawei rośnie. I rośnie nad Wisłą sukcesywnie! Oczywiście nie tylko u nas, ale widać też na przykładzie naszego kraju, że jednak popularność rozwiązań tej chińskiej firmy, zaczyna przechodzić oczekiwania, jakie do tej pory można z nią było wiązać. Doskonale pamiętam, jak dobre 4-5 lat temu, znajomy pytał mnie – przy zmianie smartfonu na nowy – czy opłaca się brać coś od Huawei, i czy jestem w stanie cokolwiek więcej o nich powiedzieć. Moja odpowiedź była jednoznaczna – NIE BIERZ, TEN CAŁY HUAWEI TO CHIŃSKI SZMELC! Dziś powiedziałbym mu – no kolego, czas sięgnąć po oszczędności, bo mam dla Ciebie kilka świetnych propozycji!

Polacy pokochali przez te wszystkie lata tę firmę technologiczną, która z producenta plastikowych modemów i dziadowskiej jakości telefonów, stała się jednym z najpotężniejszych graczy na rynku! Jak możemy przeczytać w najnowszym komunikacie prasowym rozesłanym do mediów:

Udział Huawei w polskim rynku smartfonów wzrósł gwałtownie na przestrzeni ostatnich trzech lat – do 23 proc. po wrześniu tego roku z 8 proc. na koniec roku 2015 (…).

A, że dynamizm tego wzrostu jest bardzo obiecujący, to Huawei na serio zaczyna szukać pracowników odpowiedzialnych za sprzedaż swoich urządzeń w Polsce. W tej chwili zaczyna rekrutację stu osób, które mają zasilić działy sprzedaży w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu, Łodzi, moim rodzinnym Poznaniu, Katowicach, Lublinie, Rzeszowie, Bydgoszczy i w Białymstoku. Wychodzi więc na to, że w każdym z tych miast pracę może dostać około dziesięciu osób. Stanowiska, na które rekrutuje w tej chwili Huawei, to Specjalista ds. Sprzedaży i Regionalny Manager ds. Sprzedaży.

Huawei Mate10 – 90sekund.pl

Przy ul. Święty Marcin w Poznaniu salon Huawei już jest. Zakładam, że w pozostałych miastach wymienionych wyżej – również, a jeśli nie, to na pewno lada moment zostaną otwarte. Myślę też, że to niezła okazja, aby zacząć swoją przygodę nie tylko z tym producentem, ale i ze środowiskiem technologicznym w ogóle. Ten, kto teraz otworzy się na technologie pod rękę z Huawei, na pewno będzie mógł wykazać się niezłymi wynikami, szczególnie że sprzedaż dynamicznie rośnie. I rosnąć będzie!

W tej chwili (te słowa, piszę na Huawei Matebooku X – którego recenzja już niebawem), który uważam za najlepszy ultramobilny komputer, z jakim się do tej pory spotkałem! I nie, to nie żart, ani żaden sponsoring! Z takimi sprzętami – Chińczycy zdecydowanie mają szansę na zawojowanie rynku nie tylko smartfonowego, ale teraz również komputerowego! Co więcej – nie pisałem o tym wcześniej na blogu – ale w zeszłym tygodniu firma informowała, że jej Matebook X, który debiutował w sierpniu cieszy się niesamowitym wzięciem w Polsce:

We wrześniu br. sprzedaż wzrosła o 55 proc. w stosunku do sierpnia, a w październiku – aż o 65 proc. w stosunku do miesiąca premiery.

Jasne – to dopiero start, ale cholernie imponujący! I co ciekawe – ja również z tego miejsca – mogę już w tej chwili (jeszcze przed publikacją recenzji), zapewnić Cię, że Matebook X jest totalny! Charakteryzują go supercienkie ramki, maleńkie wymiary, superlekkość, klawiatura o jakiej nie śniłeś/-aś, a do tego sensowna efektywna wydajność niskonapięciowego układu Intel Core i5. Matebook X się nie grzeje – nawet pod obciążeniem – a do tego oferuje genialne czasy pracy na jednym ładowaniu baterii. Tak, ten akapit zdecydowanie nadawałby się na podsumowanie recenzji tego sprzętu, a asów w rękawie ma jeszcze kilka!

Reasumując – zaczynając (nawet w sprzedaży) przygodę z Huawei, możesz mieć pewność, że nie tylko będziesz upłynniać smartfony tej firmy, ale też kapitalne produkty komputerowe, za które na prawdę nie będziesz się musiał/-a wstydzić! Co więcej – w swoim portfolio ma Huawei również bardzo dobre smartwatche z Androidem Wear, a także cholernie udaną serię Honor, która oferuje niesamowicie udany stosunek jakości do ceny i do możliwości! Jestem bardzo pozytywnie nastawiony, chociaż przecież nie ukrywam swojego krytycznego stosunku do niektórych rozwiązań Huawei. Niemniej – sumarycznie, plusów jest już dużo, dużo więcej!

 • arczi

  Ja np. nie do końca zachwycam się ich sprzętem, czekałem na Mate 10 PRO i odpuściłem, takie sprawy: brak 3.5 mm jacka audio, brak ładowania indukcyjnego, nieaktywny dual SIM to dla mnie zbyt dużo, aby zakupić ich sprzęt. Wybrałem Note 8 i jestem zadowolony…

  • Mate 10 Pro niebawem do mnie zawita, więc będę mógł mu się przyjrzeć bliżej. A, że mam po Note8 również bardzo dobre wspomnienia, to test będzie wymagający ;).

 • Jerzy Jabłoński

  Pamiętam jak jeszcze rok czy dwa lata temu leciały tutaj różne takie na chińczyków kopiujących cudze rozwiązania.

  Tempora mutantur et nos mutamur in illis :D

  • Słuszna uwaga, ale zauważ, że sam o tym piszę, przyznając się do tego i jeśli faktycznie przegiąłem, to przyznaję się do błędów, jak chociażby w recenzji Xiaomi Redmi Note 3. Natomiast – Huawei od pewnego momentu już nie kopiuje konkurencji. Idą własną ścieżką. Natomiast wrogiem bezmyślnego kopiowania będę zawsze.

 • LinekPark

  Moja mama ma P9 Lite, ma go jeszcze ktoś tam w rodzinie, P8 Lite też jest i nikt nie narzeka. Dobre średniaki, nie mam uprzedzeń, nie raz polecałem innym i polecać będę, choć osobiście najwyżej cenię Motorolę, BlackBerry i Sony.

 • Dzisiaj oddałem Huawei Mate 10 Lite i cholera, to świetny telefon za te pieniądze!

  • Tak, obiło mi się o uszy, że zbiera dobre recenzje.

   • LinekPark

    Ale i narzekania na plastikowy, szybko niszczący się ekran. Plus jednozakresowe wifi i braki w częstotliwościach sieci. Wg mnie lepiej brać bliźniaczego Honora 7X, bo to jest cena odpowiednia, nie 1500.

 • GLOCK

  Huawei zrobił to co kiedyś Hennry Ford-dal smartfona ludowi.tam gdzie konkurencja kazała sobie płacić za nie wiadomo co huawei wchodził i mówił “sprawdzam!”.oczywiście że zaczynali od plastikofonow ale kto tego nie robił.z tym że w przeciwieństwie do innych Chińczycy chcieli się uczyć i robili to.

  • Rzadko, bo rzadko – ale jak już skomentujesz, to idealnie w deseń! Skojarzenie z Fordem rewelacyjne! Świetny komentarz. Oczywiście nie z każdą tezą w nim postawioną się zgadzam, ale mimo wszystko podoba mi się! Wyróżniam i wypinam nad innymi! Dzięki!