GOOGLE I/O 2015: Android Pay – szybkie i bezpieczne płatności z zielonym robotem!

Podejrzewam, że niewielu z Was nosi jeszcze gotówkę przy sobie. Nie zdziwiłbym się, gdyby większość Waszych płatności w sklepach, odbywała się za pomocą karty, czy to na PIN, czy zbliżeniowo. A gdyby pozbyć się i tego małego kawałka plastiku i zastąpić go smartfonem? Nie jest to oczywiście nowa idea. Już Apple, ze swoją usługą zapowiedziało nowy wymiar płatności, a Google nie zamierza zostać z tyłu.

Android Pay
Android Pay

Muszę przyznać, że mają rozmach – na starcie Android Pay ma współpracować z ponad 700,000 punktów detalicznych, takich jak: Babies R’ Us, Best Buy, Aeropostale, American Eagle Outfitter, Bloomingdales, GameStop, Jamba Juice, Walgreens, Whole Foods, McDonald’s, Macy’s, Toys R’ US, Staples, Office Depot, Petco, Sports Authority, Subway, Panera Bread i oczywiście wiele innych.

Sama płatność ma odbywać się również w bardzo łatwy sposób – wystarczy przybliżyć nasze urządzenie, przy pomocy NFC, do terminala i już. No łatwiej się już chyba nie da. Dodatkowo, nowa aplikacja będzie miała pożytek z rozpoznawania odcisków palców – wystarczy przyłożenie palca do sensora i cała transakcja przebiega dalej automatycznie. Muszę przyznać, że to chyba jeden z najlepszych sposobów – każdy ma inne ułożenie linii papilarnych, co powinno zapewnić bardzo bezpieczny proces przepływu pieniędzy.

Android Pay
Android Pay

Jak dla mnie – bomba. Szybko i sprawnie, a dodatkowo nie zdarzy się sytuacja, że nie będę w stanie zapłacić, bo zapomniałem karty. Smartfon noszę zawsze przy sobie, więc chętnie widziałbym takie rozwiązania w naszym kraju, ale zapewne trzeba będzie trochę na to zaczekać. Tym niemniej – zapowiada się na open-source’owe oprogramowanie, które niezależnie od posiadanej przez nas marki smartfona na Androidzie, umożliwi szybkie i bezpieczne płatności.

Żródło: techbuffalo, theverge

 • ko_sz

  Ciekawe kiedy u nas…

  • Nie ma co czekać, trzeba nogę dawać za Ocean! ;)

   • ko_sz

    Matkę Polskę zostawić? Żeby już całkowicie ją rozkradli? ;) przecież nasze pokolenie miało coś zmienić… A tak na poważnie, to z chęcią, ale z rodziną to już nie takie łatwe ;)

    • Tak, z rodziną to nie takie proste, ale do zrobienia :)

     • ko_sz

      Zgadzam się dlatego nie porzucam tej myśli ;)

  • Przemysław Krawczyk

   Hahaha, widzę że dobry humor dopisuje;) Myślę, że wypowiedź Michała rozwiewa wątpliwości;)

 • Pingback: GOOGLE I/O 2015: Android M - oto co musisz wiedzieć o nowym systemie Google'a | 90sekund.pl()

 • oniona

  ale przecież w Polsce można od dawna płacić telefonem, dzięki NFC – są pewne warunki, to prawda (T-Mobile lub Orange, konto w jednym z 9 banków) – ale taka możliwość jest.

  • Jasne, że tak, ale ja nie mam telefonu w T-Mobile i w Orange, a mój mBank inaczej nie pozwala mi na płatności zbliżeniowe smartfonem. Android Pay może ten problem rozwiązać.

  • Przemysław Krawczyk

   Owszem. Ale tutaj chodzi o możliwość płatności przez telefon bez żadnych ograniczeń, a jedynie potrzebny jest smartfon z Androidem na pokładzie