5 produktów Samsunga vs. 16(!) produktów Apple. Ktoś tu się rozdrabnia…

Popatrz na portfolio Apple – iPhone SE, iPhone SE 2017, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 7 (PRODUCT) Red (zwykły i Plus), iPad 9,7 2017, iPad mini 4, iPad Air 2, iPad Pro 9,7, iPad Pro 12,9, Apple Watch Series 1, Apple Watch Series 2, Apple Watch Nike+, Apple Watch Hermes, Apple Watch Edition. A teraz popatrz na ostatnie portfolio Samsunga – Galaxy S8, Galaxy S8+, Galaxy Tab S3, Gear S3 Classic, Gear S3 Frontier. I koniec. Pięć produktów Samsunga vs. szesnaście Apple! Historia zatacza koło?

Broń Boże – to nie ma być wpis krytyczny wobec Apple! Nic z tych rzeczy! Stałem i nadal stoję na stanowisku, że Amerykanie to jedna z najbardziej twórczych firm technologicznych świata, która potrafi zmieniać bieg historii. Ale w tym przypadku czuję się mocno uderzony tym, co się porobiło z portfolio tej firmy! Idzie się za głowę złapać! Przecież Steve Jobs wracając do Apple zaczął od porządkowania sprzętowego bałaganu, który kwitnie znowu w najlepsze! Kiedy patrzę na to teraz, zastanawiam się – co to w takim razie jest i o co tu chodzi?

Apple Watch series 1 – 90sekund.pl

Odwiedziłem z ciekawości jeden z iSpotów w Poznaniu. Po raz pierwszy od dłuższego czasu miałem problem, żeby rozpoznać, który iPad jest który… W sumie, gdybym miał dzisiaj wybrać jeden model, to musiałbym się poważnie zastanowić, na co postawić…? Czy iść w Pro – bo Jabłko będzie jednak chciało rozwijać platformę pod kątem użyteczności Apple Pencila i Smart Keyboard? Stawiać na Air, jako najbardziej rasowego? Czy może zdecydować się na klasycznego w obecnej odsłonie z roku 2017? Aaa, no chyba, że jednak czuję się przekonany do wariantu mini…? Kurczę, tak jeszcze nie było!

OK, ktoś mi zarzuci, że iPhone (PRODUCT) Red to kampania społeczna, więc nie jest to wcale inny smartfon aniżeli klasyczna siódemka, chociaż ja nie jestem tego taki pewien, skoro to edycja limitowana. Nie wchodząc jednak w szczegóły – nadal pięć urządzeń Samsunga z ostatniego czasu i do tego z samej czołówki, w stosunku do piętnastu, czy czternastu urządzeń Apple – też z samej czołówki – to nadal kosmicznie dużo!

Stoisko z iPhone’ami w Sklepie Apple – 90sekund.pl

Dotyczy to przecież też smartfonów czy zegarków. Jasne, dzisiaj najpewniej wybrałbym klasycznego iPhone 4,7 cala, więc ból głowy mniejszy z wyborem, ale zegarek? Przede wszystkim biegam, a z Nike+ mam bardzo dobre skojarzenia. W drugiej kolejności pływam, więc tym bardziej zegarek Apple Watcha byłby najlepszą opcją. No ale też mam wiele spotkań biznesowych, więc pstrokaty zegarek odpada… No tak, niby mogę paski wymienić i już… Ale czy na pewno? Nie powinienem przypadkiem uważnie przestudiować specyfikacji? Znaleźć różnić? Cholera! Nie chce mi się! Na prawdę – nie chce!

Gdzie ta prostota Apple?

 • Marx

  http://www.samsung.com/pl/smartphones/
  S7, S8, S8+, A3, A5, J1, J3, J5, J7
  http://www.samsung.com/pl/tablets/others/
  Tab S2, Tab S3, Tab A, Active 8, Active 8 LTE,
  http://www.samsung.com/pl/wearables/all-wearables/
  S3 frontier, S3 classic, Fit 2s, Fit 2l, S2 Classic, S2

  Naliczyłem 20 urządzeń, a cześć z nich ma jeszcze wersje dual sim, lte
  Nie doliczyłem kamer czy gogli.

  O czym więc jest ten artykuł?

  • No przecież nie brałem pod uwagę urządzeń z innych niż najwyższa półka, bo Apple nie ma innej niż półka premium! Zauważ też, że nie ma specjalnie chociażby zegarków Gear S2, bo jednak Gear S3 to kolejna generacja produktu, a w przypadku Apple Watcha series1 i series2 jest wyłącznie kosmetyka, więc nie jest to nowy produkt, aby pomijać series1, stąd w zestawieniu. Kamery i gogle to oczywiście dodatkowe akcesoria, więc ich nie biorę pod uwagę, tak samo, jak nie brałem pod uwagę Apple Pencili i innych SmartKeyboardów. Tak samo tablety – Galaxy Tab S3 to nowy produkt, który od poprzedniego Taba S2 dzieli dokładnie półtora roku (bo miał swoją premierę we wrześniu 2015 roku). Wymieniłem jedynie najświeższe generacje produktów, bo o nich mowa. Czy Air 2 doczekał się Air 3? Nie, nie doczekał – jest więc w zestawieniu. Tak samo, jak iPady Pro (duży i mały) – przecież mały nie zastąpił dużego. Jest również mini 4, bo nie ma przecież mini 5. Pojawił się, jak Filip z Konopi za to nowy iPad 9,7 cala, który jest następcą sam nie wiem czego. Wybrałem jedynie najświeższe produkty i te po liftingu, a nie poprzednie generacje, które są w sprzedaży. I nie o to chodzi, tylko o fakt, że Apple ma ze ścisłego mobile iPhone’y, iPady, Apple Watche – a tyle ich namnożył, jakby był Samsungiem z jego wszystkimi seriami A, J i całym innych bożym światem.

   • Marx

    branie tylko najwyższej półki to błąd – urządzenia Apple są różne, bo są na różne półki. A to że wszystkie są drogie… no ale niektóre są tańsze, a inne droższe.
    Mamy 2 wersje iPhone SE – to niby czemu s7 się nie łapie? S8 ma co najmniej po dwie wersje (Snap i Exynos). Skoro inny kolor może być powodem wyróżnienia to tym bardziej inny procesor…

    Owszem, można się zgodzić, że Apple ma więcej urządzeń niż zazwyczaj – być może porządkują portfolio i z czasem część urządzeń zakończy swoje linie. Ale do Samsunga to im wciąż daleko…

    • No nie, nie masz tutaj racji. Wyraźnie napisałem, że biorę wersję RED, bo to edycja limitowana. Modele z Exynosem albo ze Snapdragonem limitowane nie są. I OK – obecność RED może być dyskusyjna, nie upieram się przy niej, stąd napisałem w tekście, że ten jeden czy dwa modele można zdjąć z tej listy i zamiast szesnastu, niech będzie 14 urządzeń, niemniej – to wciąż sporo sprzętu.

     I nie mogę się zgodzić, że to produkty na różne półki. Tak nie jest z prostej przyczyny – i wcale nie chodzi o cenę – wariant SE jest dla zatwardziałych fanów czterech cali i sam znam osoby, które wyłącznie z tego powodu wybrały SE – bo nie chciały większych wariantów. I są przeszczęśliwe.

     • Marx

      SE jest po prostu najtańszy, i nie dorabiajmy tu teorii :)
      A jeszcze lepiej widać to w tabletach, które także nie bez powodu różnią się ceną.
      Te urządzenia są na różne półki, tylko półki wiszą znacznie wyżej :D

     • Chyba zorganizuję sobie drabinę, bym do tych wyższych półek dosięgnął ;).

 • Na jaką prawdę, na którą prawdę? Chyba powinno być NAPRAWDĘ. Nie jestem aż tak czepliwa, ale jeśli już ktoś pisze artykuły na portal… hmmm…