399 dol. za sztukę i premiera w październiku. Oto Playstation VR od Sony!

W końcu poznaliśmy datę premiery gogli od Sony. To na pewno dobra wiadomość. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nie jeszcze poczekać, bo do października. Japończycy startują później ze sprzedażą niż konkurencja (HTC i Oculus), ale okres nie jest przypadkowy. Jest to czas, kiedy powoli zaczyna się zakupowo – świąteczna gorączka. Który dzieciak (albo dorośli) nie chciałby do swojej konsoli PS4 otrzymać dodatkowo Playstation VR?

PlayStation VR - mat. pras Sony
PlayStation VR – mat. pras Sony

Dla przypomnienia poniżej zerknij jeszcze raz na specyfikację gogli.

Wyświetlacz: Ekran OLED
Przekątna wyświetlacza: 5,7 cala
Rozdzielczość: 1920 x 1080 RGB (960 x 1080 RGB na każde oko)
Częstotliwość odświeżania: 120 Hz, 60 Hz
Pole widzenia: Ok. 100 stopni
Czujniki: Akcelerometr, żyroskop
Złącza: HDMI, USB

No dobrze, ale jak prezentuje się cena PlayStation VR? Nie da się ukryć, że u konkurencji, ta wypada średnio atrakcyjnie. Oculus Rift to odchudzenie naszego portfela o około 700 euro, a HTC Vive uszczupli go jeszcze bardziej – 900 euro. Sony w tym przypadku wysunęło się zdecydowanie na prowadzenie, ponieważ cena PlayStation VR wynosi 399 dolarów/euro oraz 349 funtów. Nie da się ukryć, że wygląda to bardzo dobrze, tym bardziej, że zestaw jest naprawdę bogaty. W skład bowiem wchodzi.

  • Gogle PlayStation VR
  • Moduł procesora
  • Douszne słuchawki stereo
  • Przewód HDMI
  • Przewód USB
  • Zasilacz prądu zmiennego i kabel zasilania sieciowego
  • Złącze gogli VR
PlayStation VR - Zestaw - mat. pras Sony
PlayStation VR – Zestaw – mat. pras Sony

Nieźle prawda? Trzeba przyznać, że pod tym kątem Sony bardzo mile mnie zaskoczył. Będzie hit? Myślę, że tak, choć oczywiście walka z konkurencją łatwa nie będzie. Mimo wszystko rywalizacja między Oculusem, HTC i Sony będzie na pewno bardzo ciekawa. Moim zdaniem cena odegra tutaj dużą rolę – przynajmniej na początku, gdzie PlayStation VR, może wysunąć się na prowadzenie w wirtualnym wyścigu. Nie można jednak zapomnieć, że do działania gogli Sony, potrzebna jest konsola Playstation 4, ale tę z kolei ma około 36 milionów ludzi, tak więc potencjał jest duży. Póki co ruszyła już przedsprzedaż gogli.

Źródło, foto: playstation